integracjaW dniach 02 – 05. 09. 2015 r. klasy pierwsze gimnazjum wyjechały na obóz integracyjny do nadmorskiej miejscowości Sztutowo, położonej na Mierzei Wiślanej. Głównym celem obozu było zapoznanie się i zintegrowanie uczniów z nowymi koleżankami i kolegami oraz wychowawcami.
Na naszych nowych uczniów czekało wiele atrakcji. Przede wszystkim uczestniczyli oni w zabawach towarzyskich, rekreacyjno - ruchowych, sportowych, ale także poznawali historię, kulturę i przyrodę odwiedzanego regionu. Uczestniczyli m.in. w wycieczce do Gdańska, podczas której mieli okazję zobaczyć Kościół św. Mikołaja, Kościół św. Brygidy, urokliwą starówkę, ulokowaną nad Motławą, wraz z Żurawiem, Zieloną Bramą, Dworem Artusa, Domem Uphagena, Ratuszem z wieżą zegarową, a także monumentalną, największą w Europie Bazyliką Mariacką, z której wieży młodzież mogła podziwiać panoramę Gdańska. Zwiedzili także Europejskie Centrum Solidarności mieszczące się na terenie Stoczni, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. historyczną salę BHP.
W Sztutowie uczniowie odwiedzili Muzeum Stutthof, znajdujące się na terenie byłego nazistowskiego obozu Zagłady. Tragiczna historia opowiedziana przez przewodników, głęboko poruszyła uczniów, uświadamiając im jednocześnie, że nie zrozumieją teraźniejszości bez znajomości naszej historii i przeszłości.
Młodzież wzięła udział w prelekcji nt. bursztynów – skarbów Bałtyku. Uczniowie spacerowali brzegiem morza, łapiąc ostatnie letnie promienie, przygotowując się tym samym na nowe wyzwania, z którymi zmierzą się w bieżącym roku szkolnym.