cn kopernikCzternastego października wszystkie klasy 2 naszego gimnazjum i ich wychowawcy - pani Magdalena Soliwoda, pani Martyna Kaczmarska i pan Rafał Rosa udali się do Centrum Nauki Kopernik. Organizacją zajęła się nasza wychowawczyni - pani Magdalena Soliwoda. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy uczniów z różnorodnych dziedzin nauki, takich jak choćby fizyka, chemia czy biologia. O 9.00 zebraliśmy się pod naszą szkołą, następnie pojechaliśmy autobusem w kierunku Śródmieścia. Po wejściu do Centrum rozdzieliliśmy się na grupy. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych m.in. z życiem codziennym, na temat zwierząt, podróży kosmicznych i podwodnych. Niektórzy z nas mogli obejrzeć wystawę, która jest od 14 lat poświęcona człowiekowi i jego psychologii. O godzinie 13.00 zebraliśmy się w holu głównym i z tego miejsca udaliśmy się do szkoły.
Wycieczka ta umożliwiła nam zdobycie nowych umiejętności na tematy związane z nauką i przydające się w codziennym życiu. Centrum Nauki Kopernik jest niezwykle miejscem, które umożliwia rozwijać wiedzę, pozwala spojrzeć na naukę z innej równie ciekawej perspektywy, zarówno uczy jak i bawi.