wedelWe wtorek (28.03) tuż po porannej modlitwie, nasza klasa wraz z p. Basią i p. Dyrektor zebrała się na korytarzu, przy windzie, gdzie zostaliśmy przeliczeni, a gdy okazało się że wszyscy jesteśmy, wyruszyliśmy w drogę. Na miejsce dotarliśmy tramwajem, spędzając całą drogę rozmawiając. Gdy wysiedliśmy naszym oczom ukazał się 5 piętrowy budynek fabryki, z daleka unosił się zapach słodkiej czekolady. Oczekując przewodnika, który oprowadzi nas po tym Czekoladowym Królestwie udaliśmy się na krótki spacer za fabrykę gdzie znajdował się park z biegnącą wzdłuż niego Wisłą. Po chwili ukazała nam się przewodniczka, która opowiadała nam o fabryce, jednocześnie prowadząc nas do środka. Pierwszym przystankiem była „czekoladowa galeria” gdzie mogliśmy zostawić kurtki i po podziwiać czekoladowe rzeźby oraz obrazy. Następnie naszym oczom ukazała się sala wykładowa wypełniona różnymi wedlowskimi przysmakami, obejrzeliśmy w niej filmy o produkcji ziaren kakao, oraz o czekoladowym stadionie. Pod koniec każdego z filmów pani zadawała nam różne ciekawe pytania, na które odpowiedzi często bywały naprawdę zaskakujące. Potem udaliśmy się w kierunku „pracowni zdobień” gdzie przez szybę zobaczyliśmy ręcznie ozdabiane czekoladowe przysmaki, oraz pracowników fabryki podczas robót. Kolejnym zwiedzonym przez nas pomieszczeniem było miejsce samej produkcji, zza szyb widzieliśmy przeróżne maszyny i pudła pełne gotowych czekolad. Koniec końców wróciliśmy do czekoladowej galerii gdzie ubraliśmy się i po wręczeniu nam słodkich upominków wraz z opiekunami udaliśmy się do sklepu z wedlowskimi wyrobami. Kiedy już wszyscy się obkupiliśmy zaśpiewaliśmy pani Basi wesołe „Sto lat!” z okazji urodzin i udaliśmy się z powrotem do szkoły. Wróciliśmy do szkoły przed 12 zajadając się smakołykami.

Zofia Zawadzka 1d