d otwarty 1

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY od 10.00 do 14.00.

W programie:

• spotkanie z dyrekcją i nauczycielami,
  • ekscytujący rejs statkiem po naszej szkole, ciekawe zadania do wykonania w każdym porcie,
  • występ zespołu muzycznego,
  • darmowe warsztaty z robotyki i ceramiki o godz. 13.00.
    Na warsztaty obowiązują zapisy przez wiadomość na Fb lub pod nr telefonu (022) 631 90 20.

W sierpniu 2023 roku otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu Państwa na realizację zadania pn. „Poprawa stanu bezpieczeństwa i podniesienie standardów nauczania poprzez modernizację i doposażenie przestrzeni szkolnych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi". W listopadzie br. inwestycja została ukończona. Uczniowie przebywają w bezpiecznych warunkach i korzystają z nowych pomocy dydaktycznych.

tablica 02

kaplicaModlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

kiermasz ciast

Konkurs na najlepszy wypiek

f piesni r

Festiwal Pieśni Religijnej

d rodzinyDrodzy Państwo,

serdecznie zapraszamy Rodziny naszych uczniów na Dzień Rodziny, który odbędzie się 27.05.2023 r. (sobota) w godzinach 10:00 - 14:00 na terenie naszej szkoły. Tradycyjnie tego dnia celebrujemy Dzień Matki, Ojca i Dziecka. Jak zwykle szykujemy dla Państwa mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy!

Program Dnia Rodziny

Uroczysta Gala kończąca XX Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko" odbędzie się we czwartek, 11 maja br. w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi, ul. Bema 73/75 w Warszawie.
Zapraszamy finalistów i laureatów na godz. 10.00.
Zgodnie z regulaminem, zdobywcy 1,2,3 miejsca są proszeni o recytację swojego wiersza.

Organizatorzy.

gazetka 04

Gazetka Szkolna do pobrania:

wydanie - luty - marzec

wydanie - kwiecień

ukraina pomocRozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz mieszkańców Ukrainy – z parafii w Żółkwi oraz dzieci z Domu Dziecka. Prosimy o przynoszenie: artykułów spożywczych z długotrwałym okresem przydatności, środki higieniczne, chemiczne, nowe koce, śpiwory, artykuły potrzebne w sytuacji braku prądu, ogrzewania. Zbiórka potrwa do 9 grudnia.

hymn10 listopada 2022 roku przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Podobnie jak to było w latach ubiegłych, także teraz, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek naszej najważniejszej narodowej pieśni - "Pieśni legionów polskich we Włoszech".

Tego dnia odbędą się także uroczyste apele upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Klasy młodsze (0 - 3) świętować będą na 3 godzinie lekcyjnej, zaś starsze (4 - 8) na czwartej. Pomiędzy przedstawieniami dla młodszych i starszych, cała wspólnota szkoły przystąpi do zaśpiewania hymnu państwowego o symbolicznej godzinie - 11:11.

Zapraszamy także wszystkich uczniów do włączenia się w śpiewanie patriotycznych pieśni w trakcie trwania przedstawień. Będzie to znakiem patriotyzmu i właściwej, obywatelskiej postawy.

Przypominamy, że tego dnia wszystkich nas dla podkreślenia rangi i wagi tego wydarzenia, obowiązuje strój galowy.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego świętowania!

scratch

Dniem bez mundurka został ustanowiony piątek

25 lecie

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci i Uczniowie,

serdecznie zapraszamy na Uroczystość Święta Szkoły, która tradycyjnie już odbędzie się 27 września - na pamiątkę śmierci naszego patrona księdza Piotra Skargi.

Zainaugurujemy tym samym obchody Jubileuszu 25 – lecia naszego istnienia, które potrwają przez cały rok, a ich zwieńczeniem będzie przyszłoroczne Święto Szkoły.

Podczas tego świątecznego dnia, będzie obowiązywała inna organizacja zajęć. Uczniów prosimy o podkreślenie rangi wydarzenia strojem galowym. Dokładny harmonogram zostanie przekazany podczas lekcji wychowawczych.

Poniżej prezentujemy skrócony program:

• 10:00 – 11:00 Msza Święta
  • 11:00 – 12:20 oficjalne obchody Święta Szkoły w kościele
  • 12:20 – 12:25 złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem ks. Piotra Skargi
  • 12:25 – 12:35 wspólne odtańczenie poloneza przez społeczność szkolną
  • 12:40 – zakończenie części oficjalnej

Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

Szczęść Boże!

ciastoDrodzy Uczniowie,

tradycyjnie podczas Dnia Rodziny w naszej szkole organizowany jest dobroczynny kiermasz ciast i jednocześnie konkurs na najsmaczniejszy wypiek.
Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec naszego festynu. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału, bowiem do zdobycia będą atrakcyjne nagrody.
Już nie raz udowodniliście, że drzemią w Was talenty kulinarne, zatem zachęcamy, by i tym razem się nimi popisać.