My pierwszaki z Katolickiej Szkoły Podstawowej mieliśmy niebywałą przyjemność przekroczyć próg naszej szkoły jeszcze przed uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego, tj. 2 września 2006 roku. W tym dniu odbyło się spotkanie grillowe, w którym uczestniczyliśmy razem z naszymi rodzicami i rodzinami, a przede wszystkim z Dyrekcją szkoły i z wychowawcą. Była też pani Bezuye, która prowadzi świetlicę, i którą bardzo polubiliśmy. Celem naszego spotkania było bliższe poznanie się, zintegrowanie oraz wspólne spędzenie czasu. Braliśmy więc udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych. Wiele radości sprawiły nam zabawy z chustą. Potem zebraliśmy się przy grillu, by zdegustować przygotowane specjały. Następnie opowiadaliśmy o swoich zainteresowaniach i o przedszkolach, do których uczęszczaliśmy. Rodzice również przedstawiali się i mówili, jakie są ich wyobrażenia o szkole. Ksiądz Dyrektor opowiedział nam o powstaniu szkoły, o jej założeniach.

Wszyscy byliśmy ogromnie zadowoleni z tak spędzonego razem sobotniego popołudnia. Z nadzieją patrzyliśmy na przyszłe dni nauki w klasie pierwszej.