1a wielkanocPrzedstawienie związane ze Świętami Wielkiej Nocy miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej we wtorek 7 kwietnia 2009 roku o godz. 15.00. Wzięły w nim udział dzieci z kółka teatralnego. Spektakl składał się z dwóch części. W pierwszej z nich dzieci recytowały wiersze i teksty oraz śpiewały piosenki opisujące tradycje ludowe powitania wiosny oraz zwyczaje świąteczne. Aktorzy miedzy innymi opowiadali o topieniu marzanny, obnoszeniu po wsi gaika, przystrajaniu koszyka wielkanocnego, śniadaniu wielkanocnym i śmigusie dyngusie. Druga część przedstawienia miała za zadanie przypomnienie sensu istnienia świąt wielkanocnych. Dotyczyła ona najważniejszych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Dzieci odczytały fragmenty tekstu opowiadających o Ostatniej Wieczerzy i ukrzyżowaniu Pana Jezusa. Uczniowie prosili w nich o dobre przeżycie zbliżających się świąt oraz o dar zrozumienia tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa. Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń rodzicom i gościom przybyłym na spektakl.