slubowanie26 X odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie złożyli ślubowanie w kościele podczas mszy św., którą odprawił Ksiądz Dyrektor. We wspólnej modlitwie uczestniczyli wraz z pierwszakami rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas 0 - III. W przygotowanie tej, tak ważnej dla nas, liturgii bardzo aktywnie włączyli się rodzice pierwszoklasistów. Po mszy świętej Ksiądz Dyrektor przyjął symbolicznie dzieci z kl. I w poczet uczniów Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. Po pasowaniu przyszła kolej na to, aby zaprezentowały się dzieci. W przygotowanej wcześniej sali szkolnej odbył się występ uczniów klasy I dla dyrekcji i rodziców. Już od początków szkolnej nauki ujawniły się talenty recytatorskie i muzyczne. Mogliśmy podziwiać interpretacje humorystycznych wierszy, piękny śpiew, taniec i grę na instrumentach. Wszystko to uświetniły dekoracje przygotowane przez rodziców. Uczniowie otrzymali zasłużone brawa i wszyscy udali się na wspaniały poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Był to bardzo uroczysty dzień. Po nim przyszły zwyczajne dni. Chciejmy jednak pamiętać:

Bóg jest naszym Tatą
Będziemy starali się kochać Go i pamiętać
że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi

Wdzięczni Panu Bogu za naszych rodziców,
będziemy starali się pomagać im z całych sił
i modlić się za nich
Ślubujemy

W szkole będziemy uczyć się pilnie,
i rozwijać talenty jakimi obdarzył nas Pan Bóg

Będziemy szanować nauczycieli
i okazywać im posłuszeństwo

Szkoła jest wspólnotą.
Będziemy starać się kochać jak bracia i siostry,
okazywać sobie życzliwość i wzajemną pomoc
Ślubujemy

Będziemy uczyć się miłości naszej ziemskiej
Ojczyzny - Polski.
Chcemy pracować dla niej i służyć jej