m powstania22 X klasa 1 wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na bardzo ciekawą lekcję pt. „Jak zostałem Zawiszakiem?” Prowadzący od samego początku świetnie nawiązał kontakt z grupą. Dzieci usłyszały o kilku ciekawych faktach z historii Polski i aktywnie brały udział w rozmowie, rozwiązując rebusy i odpowiadając na pytania. Następnie dowiedziały się, kto to taki Zawiszak i jakie wykonywał zadania. Uczniowie odszukiwali na ekspozycji różnych symboli narodowych, a podczas gry dydaktycznej oceniali które ze znalezionych w kolorowych pudełkach przedmiotów mogą się przydać Zawiszakom. Bardzo przejmujący był moment przejścia „kanałami”, którymi poruszali się Polacy podczas okupacji. Uczestnictwo w zajęciach było bardzo angażujące, dzięki czemu dzieci dużo zapamiętały i dobrze wspominają wizytę w Muzeum.