f patriotyzmuW czerwcu, tuż przed końcem roku szkolnego w Szkole Podstawowej odbył się Festiwal Patriotyzmu. Uczestnikami byli uczniowie klas 4-6, którzy specjalnie na ten wyjątkowy dzień przygotowali liczne inscenizacje i pokazy. Festiwal Patriotyzmu był świętem wszystkich Małych Patriotów, którzy z ogromnym wysiłkiem przez 10 miesięcy wykonywali różne zadania i zdobywali sprawności.
Nasze święto rozpoczęło się uroczystą przysięgą „O celu Polaka”. Rozdano nagrody wszystkim uczestnikom projektu „Mały Patriota”. Dzieci, którym udało się zebrać wszystkie wlepki oraz te, które najładniej prowadziły zeszyt Małego Patrioty, został dodatkowo nagrodzone.
Kolejną odsłoną były inscenizacje historyczne. Klasa IV przygotowała bitwę pod Grunwaldem . Autorem scenariusza był uczeń, Jan Kuźmiński, który niezwykle twórczo i sumiennie podszedł do wyznaczonego zadania. Klasa Va przedstawiła bitwę pod Termopilami, zaś obrona Głogowa została przedstawiona przez klasę Vb, której uczniowie, m. in. Piotr Wilczak, Adam Zatkalik przygotowali maszyny oblężnicze. Klasa VI odegrała sceny walk z Rosjanami podczas powstania kościuszkowskiego.
Uczniowie w przygotowanie Festiwalu Patriotyzmu włożyli dużo pracy i entuzjazmu. Byli świetnie przygotowani i aktywnie zaangażowani w gry, inscenizacje oraz sam proces kolekcjonowania wlepek.