1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Wojciech Kossak. Noc listopadowa (obraz z 1898 r.)Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie,
W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe. W naszym mieście jest wiele miejsc związanych z tym zrywem ku wolności Polski. Nie o wszystkich wiemy, obok innych przechodzimy codziennie nie zwracając na nie uwagi. Może warto poznać przebieg Nocy Listopadowej i zapamiętać miejsca, w których rozgrywały się jej dzieje? Może warto na taką wyprawę udać się z Rodzicami, z Dziadkami, z Dziećmi… Poznawać historię wspólnie, całą Rodziną…

Zapraszamy całą Społeczność Szkoły do udziału w grze miejskiej wiodącej śladami Nocy Listopadowej. Weźmy w niej udział w zespołach rodzinnych, klasowych, przyjacielskich – uczniowie i ich rodzice, przyjaciele, rodzina.

Gra odbędzie się w sobotę 14 grudnia 2013 roku w godzinach 9 - 15 – rozpoczęcie i zakończenie w naszej szkole. Wezmą w niej udział zespoły 10 - 15 osobowe składające się z rodziców i dzieci w konfiguracji dowolnej: rodzinnej, klasowej, przyjacielskiej. Można zaprosić swoich przyjaciół, znajomych – nie tylko uczniów naszej szkoły.
Każdy zespół musi być wyposażony w plan Warszawy, telefon komórkowy umożliwiający fotografowanie i nagrywanie krótkich filmów, blok rysunkowy, długopis, pisak, ołówek, kredki i flamastry. Obowiązkowym wyposażeniem powinien być dobry humor i uśmiech!
I strój, który uniezależni nas od kaprysów aury.
Zespoły można zgłaszać do Sekretariatu Szkoły do piątku 29 listopada 2013 roku.
Grę przygotowuje historyk i nauczyciel, współautor „Przewodnika Historycznego” w Radiu Warszawa, Leszek Rysak.
Początek strony