f patriotyzmu24 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej odbył się II Festiwal Patriotyzmu. Był to długo oczekiwany przez dzieci finał rocznego zaangażowania w projekt „Mały Patriota”. Obchody rozpoczęło uroczyste przypomnienie przysięgi „O celu Polaka”, następnie rozdano nagrody wszystkim, którzy zebrali wlepki patriotyczne z całego roku. Takich uczniów było ponad czterdziestu. Dzieci otrzymały podkoszulki z napisem „Cześć i chwała bohaterom”. Reszta otrzymała nagrody pocieszenia w postaci słodkości. Trzy dziewczynki zostały nagrodzone za niezwykle starannie i pięknie prowadzone zeszyty „Małego Patrioty”:

• Barbara Łuczyńska
  • Julia Hofmokl – Ostrowska
  • Aleksandra Wiśniewska

Nagrody otrzymali też laureaci konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”:

• Jan Otłowski
  • Wojciech Ambroziak

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna festiwalu. Inscenizacje historyczne przedstawiały ważne wydarzenie z dziejów Polski i miały za zadanie w zabawny aczkolwiek zrozumiały sposób pokazać historię Ojczyzny. Klasa IV odegrała scenki z okresu pierwszych Piastów, klasa V przedstawiła czasy „Potopu szwedzkiego”, zaś klasa VI a przygotowała „Kabaret PRL-u”, w którym pokazał absurdy tamtych czasów. Uczniowie opowiedzieli też w niezwykle zabawnie kawały polityczne, co reszta dzieci szybko zauważyła i we właściwym czasie nagrodziła występujących salwami śmiechu. Podsumowaniem występów klasy VI a była piosenka „Chłopcy radarowcy” oraz hip – hop patriotyczny w wykonaniu Magdaleny Urzyczyn, Aleksandry Wiśniewskiej i Joanny Glanz.
Uczniowie klasy VI b opracowali sceny batalistyczne z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Wielką atrakcją okazały się skrzydła samolotu przygotowane przez Macieja Gralaka i czołg, zbudowany przez Piotra Wilczaka przy pomocy jego Dziadków. Dzięki tak dobrze przygotowanej atrapie maszyny, dzieci mogły pobawić się w zabawę „Wehikuł czasu”, która wszystkim pozwoliła przenieść się w czasie i spróbować czym jest prawdziwa potyczka zbrojna.
Na koniec odbył się turniej rycerski urozmaicony różnymi zabawami - bieg w workach, przebicie balonów itp. Zwycięzcy otrzymali cukierki. Dzieci na sam koniec gromko przypomniały słowa bliskie sercu każdego Polaka Patrioty:
BÓG HONOR OJCZYZNA