jaselka„Lat temu już całe wieki, pokoleń wiele człowieka, jak dawno, to sam nie wiem… ziemia złączyła się z niebem. Do Maryi w Nazarecie przyszedł anioł i rzecze!!!!” Tak oto opowieść narodzenia Boga – Człowieka została na nowo przedstawiona w naszej szkole. W tym roku „aktorami” byli najstarsi uczniowie szkoły podstawowej. Klasa VI „wchodząc w rolę” różnych postaci przybliżyła nam historię Bożego Narodzenia wpisaną w współczesny świat, który zagubił gdzieś piękne wartości, takie jak miłość. Uroku inscenizacji dodały kolędy opracowane przez panią Barbarę Jurczyk wraz z serafinkami. Podkreślały one świąteczny klimat i sprawiły, że poczuliśmy „smak” świąt. Jasełka odbyły się 10 stycznia, na sali gimnastycznej. Uczniowie mieli okazję ujawnienia swoich rozlicznych talentów. Tradycyjnie była to też sposobność do podzielenia się opłatkiem, spędzenia czasu z rodziną, a także możliwość posłuchania kolęd w wykonaniu chóru, składającego się z rodziców, nauczycieli, który „pierwsze” swoje wystąpienie miał podczas tegorocznego Orszaku trzech Króli.