k filharmoniiRaz w miesiącu, w piątki, odbywają się w naszej szkole koncerty Filharmonii Narodowej dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Każde spotkanie nawiązuje do innego motywu muzycznego, w ich trakcie uczniowie mają wspaniałą okazję posłuchać muzyki klasycznej, instrumentalnej, operowej, awangardowej, popularnej, zapoznać się z programami poetycko-muzycznymi bądź tanecznymi. Kalendarz tegorocznych spotkań z muzyką, śpiewem i poezją obejmuje następujące tematy :

• Wrzesień 2015 – „Klezmafour – Sztukmistrze z Lublina” (skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas, perkusja)
  • Październik 2015 – „Czy mogą być pieśni bez słów?” (sopran/tenor, skrzypce, fortepian)
  • Listopad 2015 – „Dworskie fanfary i inne czary” (dwie trąbki, róg, puzon, tuba)
  • Grudzień 2015 – „ị Viva España!” (para tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, skrzypce, gitara)
  • Styczeń 2016 – „Planeta pełna piosenek” (dwoje wokalistów, fortepian)
  • Luty 2016 – „Przepis na muzykę” (fortepian, skrzypce, klarnet, perkusja)
  • Marzec 2016 – „Giovanni Paisiello – La Serva Padrona ” (sopran, baryton, mim, fortepian)
  • Kwiecień 2016 –  „Podróż za jedną nutę” (wiolonczela, akordeon, gitara)
  • Maj 2016 – „W krainie Małego Księcia” (aktor, flet, fortepian)
  • Czerwiec 2016  – „Koty, ślimaki i inne historie” (sopran, mezzosopran, baryton, fortepian)