11 list 2Montażem słowno - muzycznym uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej. Apel rozpoczął się oczywiście od odśpiewania hymnu narodowego. Później w wielkim skupieniu i z należytą powagą uczniowie recytowali strofy znanych i mniej znanych wierszy oraz partie narratorskie odzwierciedlające burzliwe losy polskiego narodu. Czwartoklasiści przygotowali specjalne śpiewniczki, dzięki czemu przywoływane pieśni mogli też śpiewać pozostali uczniowie siedzący na widowni. Na sali rozbrzmiały takie dźwięki jak: "Jak długo w sercach naszych", "Wojenko, wojenko", "Szara piechota", "Legiony", "Niepodległa, niepokorna" czy "Rota". Wszystko to odbywało się na tle bardzo sugestywnej biało - czerwonej dekoracji wykorzystującej symbole narodowe. Na koniec uroczystości uczniowie klas czwartych poszli zapalić znicz pod pomnikiem Inki, który znajduje się przed wejściem do naszej szkoły.