m narodowe 4a"Warszawa - miasto legend, historii i ludzi" to temat lekcji muzealnej, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4a. Stosunkowo nowa propozycja Muzeum Narodowego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodych odbiorców sztuki malarskiej. Sympatyczna pani przewodnik prowadziła nas od obrazu do obrazu, ucząc nas "czytania" płócien przedstawiających dawną stolicę. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem jej wykładu, chętnie odpowiadali na pytania, robili mnóstwo notatek. Mijający nas - często zagraniczni turyści - robili czwartoklasistom pamiątkowe zdjęcia, będąc pod dużym wrażeniem tak zasłuchanych i zapatrzonych w obrazy młodych warszawiaków. W ramach dodatkowej atrakcji uczniowie mieli też okazję obejrzeć plenerowe obiekty - eksponaty pobliskiego Muzeum Wojska Polskiego. Wspólnie spędzony czas upłynął pod znakiem gwarnych rozmów i w atmosferze szczerego, spontanicznego śmiechu.