kopernik 5W dniu 3 czerwca 2016 r. uczniowie klasy piątej wraz z opiekunami p. Masłowską i p. Jurczyk mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Po 3 lekcjach w szkole, wyruszyliśmy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice. Udział w seansie pt.: „Teatr wysokich napięć” wzbudził ogromne emocje.