1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

d rodzinyDnia 4 czerwca 2016r. o godzinie 9:00 w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Rozpoczął go Ksiądz Dyrektor uroczystym powitaniem i modlitwą. Po krótkim otwarciu przedstawiono harmonogram całego dnia. W imprezie były zawarte trzy części: artystyczna, rekreacyjna i sportowa. Mieliśmy przyjemność gościć naszych absolwentów oraz uczniów z rodzinami. Na każdego czekała moc atrakcji! Przez cały czas trwania imprezy przed wejściem do szkoły stały dwa olbrzymie dmuchańce, gdzie najmłodsi mogli się świetnie bawić „pływając” w plastikowych kulkach, czy zjeżdżając z blisko 5-metrowej gumowej zjeżdżalni. Starsza młodzież też nie mogła narzekać, gdyż już na początku naszego festynu na boisku miał miejsce pokaz samoobrony zorganizowany prze panią Boguszewską. W Sali Żółtej odbywały się rozmaite występy sceniczne. Zaimponowali nam artyści reprezentujący Koło Taneczne. Mogliśmy również podziwiać przeróżne prezentacje Edukacyjne, w tym: prace o krajach niemieckojęzycznych przygotowane przez panią Lucynę Maciąg, Karykatury Polityczne oraz konkurs na plakat z Dnia Rodziny. Po występach scenicznych odbył się pokaz baniek mydlanych. Dzieci z podziwem obserwowały jak powstają coraz to nowsze i większe bańki. Równolegle miał miejsce zorganizowany przez pana Kucwaja Turniej Tenisa Stołowego, odbywający się na Sali Zielonej. Ale cóż to byłby za festyn, gdyby nie można było się nauczyć czegoś nowego! Zadbała o to pani Bobko, organizując Kącik Geograficzno-Przyrodniczy, gdzie za rozwiązanie przeróżnych zagadek i przypisywanie flag do określonego kraju czekała słodka nagroda. Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez Panią Tombarkiewicz pt. „Szczęście”. Później wystąpili uczniowie zerówki w spektaklu „Mała Owieczka” pod doświadczonym okiem pani Barbary Jurczyk i E. Dmowskiej. Chwilę później odbył się pokaz taneczny klas I gimnazjum. Uczniowie ukazali w nowej odsłonie „Cha-che” i walca wiedeńskiego w choreografii przygotowanej przez panią Martynę Kaczmarską. Rzecz jasna miłośnicy aktywnego wypoczynku nie mogli być pominięci. Podczas imprezy można było pościgać się w workach, wziąć udział w turnieju siatko-wodnym, czy w konkursach polegających na odbiciu jak największej ilości razy piłeczki ping-pongowej. O to wszystko zadbali nauczyciele od WF-u. Nie sposób nie wspomnieć o kiermaszu ciast, konkursie na najlepszy wypiek, grillu, wacie cukrowej, czy „Lemonade Shop” – stoisku z orzeźwiającą lemoniadą. Cała sekcja kulinarna była wspierana przez nauczycieli oraz uczniów, a osoby lubiące pojeść były z pewnością w pełni usatysfakcjonowane. Podczas kosztowania wyśmienitych ciast, wszystkim gościom umilał czas występ chóru „Kefas” prowadzonego przez panią Jurczyk. Nasi podopieczni mieli również okazję zaprezentować się pojedynczą wykonując utwory muzyczne i grając na instrumentach. Na szczególną uwagę zasługuje występ rodziców uczniów naszej szkoły w spektaklu „Psia wyprawa”. Ukazuje to jak zgrana jest nasza szkoła. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych! Pani Lenart i pani Paczos przez blisko dwie godziny ozdabiały twarze naszych malusińskich pięknymi obrazkami. Po takim zabiegu buzie niektórych przypominały obliczę bardziej kota lub psa, aniżeli ludzkie. Dla nieco starszych czekało stoisko z biżuterią filcową przygotowaną przez panią Radke, czy ozdoby ze sznurka prezentowane przez rodzinę pani Grzanki. W późniejszych odsłonach wystąpił zespół „Serafinki”, scenka kabaretowa „Aniołeczek”, oraz występy laureatów konkursów konkursu świetlicowego „Mam talent”. Nie zabrakło również pokazów gimnastycznych niezwykle uzdolnionych sióstr Rybałko. Mieliśmy przyjemność oglądać występy braci Czerskich oraz Janka Korneluka z tatą. Na zwieńczenie całego festynu, rozstrzygnięto konkurs na plakat z Dnia Rodziny. Wyniki ogłosiła pani Chmielewska. Należy zauważyć, iż w dzisiejszych czasach rzadko kiedy mamy okazję spędzać czas z całą rodziną. Dlatego nasz piknik jest idealną okazją do nadrobienia tych zaległości! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i gościom za wspólną, wspaniałą zabawę i emocje. Już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Rodziny. Zapraszamy za rok!             

Katarzyna Kwiatkowska i Jakub Czerski Ia

Początek strony