1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

palmiry30 października klasa szósta oraz 1a,b gimnazjum wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Palmir w celu złożenia hołdu poległym w czasie II wojny światowej.
Palmiry czyli niewielka wieś pod Warszawą, leżąca na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej to ważne miejsce historyczne Mazowsza, tutaj bowiem w czasie II wojny światowej niemieccy okupanci dokonali masowych mordów na ludności cywilnej oraz byłych więźniach Pawiaka. Wśród zamordowanych znalazło się wielu przedstawicieli polskiej elity politycznej, intelektualnej i kulturalnej, stąd Palmiry, obok Katynia, stanowią najbardziej znany symbol martyrologii inteligencji polskiej w okresie II wojny światowej.
W czasie wycieczki uczniowie uczcili pamięć wszystkich poległych zapalając znicze na grobach żołnierzy i cywilów, zwiedzili również otwarte niedawno muzeum poświęcone wspomnianym tragicznym wydarzeniom.
Wycieczka była wyjątkową lekcją historii. Uczniowie nie dość, że dowiedzieli się czegoś nowego to również oddali hołd wszystkim, którzy tam zginęli.

Początek strony