pasowanie 1Dzień 27 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole, ponieważ odbyło się wtedy Pasowanie na Ucznia. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zaprosili do szkoły gości: rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków, bo przecież pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem naszej szkolnej społeczności.
Po programie artystycznym, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne, wszyscy pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania. W jego trakcie dzieci z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Ksiądz Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniał go w prawdziwego ucznia.
Dzięki hojnej pomocy Rodziców, po pasowaniu, czekał na dzieci i zaproszonych gości pyszny poczęstunek. Panie wychowawczynie na pamiątkę tego wydarzenia wręczyły dzieciom dyplomy i rożki obfitości. Uroczystości pasowania towarzyszyły ogromne emocje. Wydarzenie to odbyło się w podniosłym, ale jednocześnie bardzo radosnym  nastroju.

Gratulujemy wszystkim Pierwszakom!