ferie kzeFerie przebiegły pod hasłem „Dzieci świata”. Na naszych uczniów czekała moc atrakcji. Pierwszego dnia podopieczni uczestniczyli w zabawach integrujących grupę oraz zapoznali się z mapą świata. Brali również udział w zabawach sportowych takich jak indyjskie kabaddi czy hiszpańskie soka - tira. Kolejnego dnia dzieci wraz z opiekunami wybrały się na spektakl „Karnawał zwierząt” do Teatru Lalka, a później na Górkę Szczęśliwicką, gdzie jeździli na jabłuszkach i sankach. Ten Walentynkowy dzień trwał bez końca, ponieważ dzieci nocowały w szkole. Między innymi podczas tego wieczornego pobytu mieli okazję wykonać ogromne gry planszowe, wspólnie pośpiewać przygotować razem posiłki, a także poznać budynek szkolny od innej strony. W środę uczestnicy wybrali się w podróż dookoła świata. Podczas tej podróży odkryli miejsca, w których uczyli się miejscowych tańców oraz poznali zwyczaje tam panujące. Czwartkowym poranek upłynął na warsztatach w Manufakturze Cukierków. Dzieci oglądały barwienie gorącego karmelu, dowiedziały się jak powstają barwniki, a także kręciły samodzielnie lizaki. Każdy wrócił do szkoły z torbą pełną kolorowych słodyczy. Po południu natomiast odbył się turniej gier sportowych na świeżym powietrzu oraz bal przebierany, na którym nie zabrakło małych Indianek, wielkich Eskimosów oraz innych postaci z całego świata. Dzieci przygotowały samodzielnie tosty na zakończenie dnia. Piątek był ostatnim dniem półkolonii w szkole. Rozpoczął się od warsztatów kulinarnych, podczas których uczniowie upiekli ciasto marchewkowe. Następnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych „Rangoli”, gdzie przy użyciu materiałów spożywczych wykonali piękne prace. Zwieńczeniem całych półkolonii było wręczenie każdemu uczestnikowi dyplomu oraz antyramy z grupowym zdjęciem. Wszyscy pożegnali się, ciesząc się, że kolejny raz półkolonie zakończyły się bezpiecznie, w miłej atmosferze.