edumagica20 kwietnia klasa 1b i 1a wybrały się innowacyjny projekt dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej „Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę!”
Avatar Live to nowoczesna forma interakcji z widzem - uczniem. To komputerowo wygenerowany żółwik Tomek, która rozmawia z uczestnikami wydarzenia. Aktor sterujący postacią, odgrywa rolę na żywo. To połączenie zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, ciekawego scenariusza i aktorskiej improwizacji pozwala wziąć udział w nowym, fascynującym doświadczeniu.

Dzięki tej technologii dzieci nie były tylko biernymi obserwatorami ,ale aktywnie uczestniczyły w zabawie. Wyruszyły z żółwikiem Tomkiem w fascynującą podróż, płynąc po Polsce z nurtem Wisły.
Podróżnicy spotkali kilka zwierząt typowych dla fauny Polski, zwiedzili miasta nad Wisłą, poznali kilka ciekawostek historycznych. Dowiedzieli się również skąd bierze się woda, dlaczego nie wolno jej zanieczyszczać i co to jest dorzecze.

Dzieci mogły rozmawiać z postacią i wpływać na to, co dzieje się na ekranie.
Dzieciaki były zachwycone!