lodowiskoOstatniego dnia przed feriami zimowymi klasy 7a i 6b wraz z opiekunami p. K. Boguszewską, p. J. Płochocką oraz p. R. Rosą wybrały się do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Od samego wejścia dały się słyszeć dziecięce piosenki dotyczące tematyki powstańczej, co doskonale odtwarza sytuację życiową ówczesnych dzieci, skłania do refleksji oraz wzrusza. Po wejściu do budynku od razu zobaczyliśmy telebim na którym wyświetlały się informacje dotyczące Muzeum, a pod  stopami ujrzeliśmy przeźroczysty właz, pod którym widać było chodzących ludzi. W gmachu budynku nie ma olśniewających marmurowych podłóg, czy też zadbanych parkietów, do jakich przyzwyczaiły nas inne muzea, ale występuje nierówna kostka brukowa, popularnie nazywane "kocie łby", co podkreśla nastrój i atmosferę w którą przenieśli nas przewodnicy. Zobaczyliśmy kopię sławetnego pomnika Małego Powstańca, który w oryginale znajduje się przy murze starego miasta, oglądaliśmy film 3D pt.:„Miasto ruin”, chodziliśmy w zupełnej ciemności po kanałach. Dowiedzieliśmy się wiele o okupacji niemieckiej i stalinowskiej, o warunkach życia ludzi z getta warszawskiego i tamtejszych działaniach prowadzonych podczas powstania.
Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to niewiarygodne przeżycie. Była to dla nas możliwość wejścia w ówczesną sytuację, przeżycia na nowo tamtejszych wydarzeń. Ta placówka łączy w sobie przeszłość z dzisiejszą współczesnością. Każdy warszawiak powinien czuć się w obowiązku odwiedzenia tego muzeum.
Dodatkowo wybraliśmy się na lodowisko. Była to doskonała okazja do zapoznania się z jedną ze sportowych dyscyplin zimowych. Większość z uczestników przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia.  Bawiliśmy się rewelacyjnie i polecamy wszystkim jazdę na łyżwach.

Uczniowie 7a i 6b