z wykleci1 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstępem do tegorocznych obchodów były dwa wewnątrzszkolne konkursy historyczne. Kategoria klasowa polegała na przygotowaniu estetycznej, merytorycznej i pomysłowej gazetki o Żołnierzach Wyklętych. Jury wyróżniło tu sześć klas. W części indywidualnej chętni uczniowie mieli przygotować plakaty, które przypominałyby Polakom o tym wyjątkowym dniu pamięci. Prace wszystkich uczestników można było przez cały marzec podziwiać na wystawie. Ponieważ wszystkie prace były godne uznania, siedem najlepszych wyróżniono, ale wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Właściwe obchody toczyły się w KZE dwutorowo. Delegacja uczniowska wraz z Panią Marią Suchocką złożyła znicze i kwiaty pod naszym pomnikiem "Inki". Wywieszono też biało - czerwone flagi. Następnie wszystkie klasy, podzielone na kategorie wiekowe, wysłuchały wykładów Pani Suchockiej i obejrzały prezentacje multimedialne. Całości dopełniały gazetki tematyczne. W tym samym czasie trójka uczniów z klasy 7b, pod opieką Pani Katarzyny Strumińskiej, uczestniczyła w kolejnej już edycji gry miejskiej "W szeregach Niezłomnych", pokonując wyznaczoną trasę i realizując kolejne zadania, m.in. udzielanie pierwszej pomocy, szyfrowanie, wyznaczanie azymutu. Nie zabrakło zadań ze znajomości historii tego okresu i brawurowych ucieczek przed ubekami.