Tegoroczne jasełka dla klas 7 - 8 SP oraz III gimnazjum odbyły się dnia 5 stycznia br. Na deskach szkolnej sceny wystąpili uczniowie klas – 8a oraz III c, a w chórze prowadzonym przez p. Barbarę Jurczyk  - 7b, IIIa, IIIb oraz IIId. W czasie przedstawienia mogliśmy zobaczyć Boże Narodzenie oczami św. Franciszka, który jako pierwszy przygotował szopkę bożonarodzeniową w Greccio w 1223 r. Oczywiście nie mogło zabraknąć św. Elżbiety, trzech króli gubiących się w drodze, Heroda, zdumionych pastuszków oraz gotowej do pomocy grupy aniołów.  Pokój i dobro, które od nowonarodzonego Jezusa doświadczył św. Franciszek sprawiają, że pragnie on z całego serca pojednania między chrześcijanami a muzułmanami. W tym celu udaje się aż do samego sułtana Malika al-Kamila z dynastii Ajjubidów przemierzając daleką i niebezpieczną drogę. Jego wiara wzbudza ogromny podziw i szacunek wśród dostojników muzułmańskich. Choć wojny nie udaje się zaprzestać, to spotkanie tych dwóch ludzi jest przykładem dialogu międzyreligijnego, tak ważnego dla budowania  pokoju na świecie również współcześnie. Scenariusz do jasełek napisała s. Aneta Koziel w oparciu o oryginalne teksty św. Franciszka i inne źródła franciszkańskie. Publiczność nagrodziła występ naszych aktorów gromkimi brawami! Następnie Ks. Dyrektor Sylwester Jeż oraz P. Dyrektor Anna Żak złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Nadszedł później czas na wspólne łamanie się opłatkiem i spędzenie razem czasu przy pysznych świątecznych wypiekach.