fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

inka"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba" - Danuta Siedzikówna "Inka"

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto państwowe, przeznaczone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tradycyjnie już, nasza szkoła przyłącza się do uczestniczenia w tym święcie.
Z tej okazji, 2 marca br., odbędzie się apel podzielony na część artystyczną i historyczną, którego celem, będzie zapoznanie naszych uczniów z sylwetkami Żołnierzy Niezłomnych oraz historią ich życia i śmierci. Także ze szkolnego radiowęzła popłyną piosenki i teksty prezentujące wartości wyznawane przez naszych żołnierzy. 
Sięgniemy do wzruszających wspomnień samych bohaterów, o których wiemy m.in. dzięki pisanym grypsom do najbliższych. Pragniemy w ten sposób oddać cześć ich pamięci, a także sprawić, by ich słowa mogły ponownie zostać wypowiedziane i nade wszystko, usłyszane.

Z uwagi na charakter święta, prosimy wszystkich naszych uczniów o uhonorowanie naszych narodowych bohaterów odpowiednią postawą i strojem.

Początek strony