fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

d jezyka ojczystego21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!
Zapraszam do zapoznania się z zamieszczoną prezentacją, przekonaj się, że język to nie tylko system mowy, ale bardzo potężny środek ochrony i tożsamości!

Ewelina Wieczorek

ukladyJeżeli chcesz dowiedzieć się co masz w środku – obejrzyj galerię prac czwartoklasistów. W ramach zajęć z przyrody uczniowie przygotowali modele układu pokarmowego i oddechowego, z tego co mieli „pod ręką”.  Czy banan może być jelitem grubym, balonik – płucem, a kiełbaska wystąpić w roli przełyku lub plastikowa butelka stać się jamą nosową? Czemu nie! Tutaj wszystko jest możliwe! Można uczyć się bawiąc!

walentynkiWalentynki już tuż tuż!

Sprawmy, by najbliższa niedziela 14 lutego, była czasem miłości, bliskości, sympatii i życzliwości wobec naszych rodzin, przyjaciół, bliźnich.
O różnych aspektach miłości napisali nasi uczniowie klas siódmych.
Poniżej prezentujemy utwory traktujące o tej jakże ważnej wartości w naszym życiu.
Życzymy udanej lektury i wspaniałego świętowania!

 

paczekDziś tłusty czwartek! Tradycyjnie już Dyrekcja częstuje obecnych w szkole uczniów pysznymi pączkami.
To ostatni czwartek przed wielkim postem. |Dzień ten znany jest także jako zapusty, mięsopust. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym niezwykłym dniu dozwolone jest objadanie się.
Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym.
Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem.
Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Dla wszystkich uczniów, którzy musieli pozostać dziś w domu i uczyć się zdalnie, mamy coś na osłodę:) Poniżej kilka przykładów liryki wysławiającej zalety pączków. Ody przygotowali uczniowie klasy 5b. Udanej lektury i smacznego świętowania!

jaselkaUczniowie klas szóstych, siódmych i ósmej spotykali się przez kilka tygodni podczas zdalnych prób. Nagrania poszczególnych scen wykonano podczas trzech spotkań w szkole jeszcze w grudniu.
Czworo aktorów, muzycy i wokaliści pracowali w swoich domach. Największą część pracy wykonali Pan Andrzej Piśko oraz Igor Frankowski (klasa 8). Pierwszy z wymienionych stworzył z przesłanego przez Antka Łuczaka (klasa 8) podkładu i zrealizowanego przez siebie filmu oraz dźwięku jedną całość. Drugi poświęcił ponad trzydzieści godzin, aby z nagranych przez siebie w szkole scen i przesłanych przez zatrzymanych w domach z ważnych powodów aktorów zmontować jeden film.

zima kzeKochani Uczniowie!

Już niedługo po raz kolejny spotkamy się podczas ferii organizowanych w naszej szkole - ZIMA w KZE! W tym roku spotykamy się zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii, tj. od 4 - 15 stycznia. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku, na II piętrze szkoły. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, które, mamy nadzieję, uczynią ten wspólnie spędzony czas niezapomnianym. Będziecie uczestniczyć w warsztatach tematycznych i zabawach dostosowanych do następujących tematów:

Zastanowimy się, jaką rolę w naszym życiu mają nasze talenty, zainteresowania, umiejętności. Nauczymy się stawiać pytania filozoficzne i na nie odpowiadać. Planujemy przeprowadzenie wielu warsztatów plastycznych. Oprócz tego przeprowadzimy wiele quizów wiedzy, określimy nasze umiejętności i pasje na podstawie testu,wykonamy doświadczenia. Będziemy czytać głośno, słuchać cicho, mówić wyraźnie. Nie zabraknie także Waszych ulubionych zajęć sportowych.

Zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Prosimy o codzienne przynoszenie drugiego śniadanka.
Warto także na cały tydzień zabrać ze sobą kocyk i ulubioną podusię na leżakowanie.

Prosimy zabrać ze sobą uśmiech i dobry nastrój!

Dyżur poranny - opieka: 7:30
Dyżur popołudniowy - opieka: do 17:00

receptaChociaż na dworze zimno i nie zawsze przyjemnie, uczniowie klasy czwartej nie obawiają się chorób. Mają doskonałe sposoby na to, jak przetrwać zdrowo zimowy czas. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co jest najlepszego na przeziębienie, zajrzyjcie do naszej galerii. Może, którąś z recept wykorzystacie?

 

 

aniolDrodzy Uczniowie klas 0 - VI!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez wychowawców świetlicy szkolnej. Tematem konkursu jest wykonanie świątecznego anioła. Regulamin konkursu zamieszczamy w załączeniu. Termin nadsyłania prac konkursowych - 22 grudnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnego przygotowywania dekoracji świątecznych!

 

lampionyPoniżej prezentujemy prace plastyczne naszych najmłodszych milusińskich - zerówkowiczów, którzy pod czujnym okiem siostry Marii, przygotowali je, wchodząc tym samym w czas adwentu. Lampiony adwentowe - "roratki" tradycyjnie dzieci zabierają ze sobą do świątyni na msze roratnie.
Lampion przygotowuje się własnoręcznie, najczęściej z brystolu lub kartonu. Ma formę czworoboku, a jego ścianki są ozdobione symbolami chrześcijańskimi lub scenami biblijnymi.
W jego wnętrzu umieszcza się świecę.
Lampionami oświetla się pierwszą część mszy świętej roratnej, podczas której w kościele pogaszone są światła i panuje symboliczna ciemność. Lampion jest symbolem przypowieści Jezusa o roztropnych pannach, które z płonącymi lampami oczekiwały na przyjście Oblubieńca.
Wiedzą już o tym nasze maluchy, które w swoich modlitwach, przygotowują się do uroczystego świętowania narodzin Chrystusa.

mikolajKochani Uczniowie!
Zapewne wiecie, że 6 grudnia obchodziliśmy wyjątkowe święto.
W tym dniu imieniny obchodzi Święty Mikołaj, znany również jako Mikołaj z Bari – święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii, żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie tego dnia dajemy sobie prezenty. Mamy nadzieję, że udało Wam się drodzy uczniowie przygotować dla bliskich podarek. Pamiętajcie, że niejednokrotnie najlepszym prezentem nie jest rzecz, coś kupionego, a szacunek, życzliwy uśmiech, pomocna dłoń, dobre słowo. Bliskość drugiego człowieka to największy dar, choć często przez nas odrzucany. Wzorem świętego, bądźmy w tym wyjątkowym czasie dla siebie tak po prostu dobrzy i mili.
W ubiegły piątek, tj. 4 grudnia br., odwiedził nas Święty Mikołaj, ponieważ nasi najmłodsi milusińscy czekali na niego przez cały rok. Także i Wy rozglądajcie się, ponieważ skądinąd wiemy, że byliście w tym roku bardzo grzeczni i zapewne spotkacie na swojej drodze Mikołaja! Sami też starajcie się go naśladować.
Niechaj radosny czas obdarowywania bliskich trwa jak najdłużej!
Wszystkiego Dobrego!

Zanim świat przyprószy śnieg i nadejdzie zapowiadana mroźna zima, popatrzmy tęsknie za jesienią. Przedstawiamy zbiór autorskich albumów jesiennej flory naszych uczniów.
Kwiaty jesieni nie są tak okazałe, barwne i spektakularne, jak te które kwitną wiosną i latem ale bez wątpienia zasługują na uwagę. Znajdziemy wśród nich wrzosy, bniece, lepnice, koniczyny, złocienie, stokrotki, jastruny, wrotycze, jaskry, jastrzębce, jasnoty, żmijowce i wiele innych.
Zapraszamy do obejrzenia tych pięknych zdjęć. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zachcieli wziąć udział w konkursie. Czekajcie cierpliwie na rozstrzygnięcie!

 ada   iza 
 Ada Sielewiesiuk - kl. 8a    Izabela Czernek - kl. 7a
 janek b    julka
 Jan Bittel - kl. 4a    Julia Piśko - kl. 7b
 laura    olga
 Laura Migdał - kl. 7a    Olga Rogowska - kl 4a
 zuzia    piotr b
 Zuzanna Adamska - kl. 8a    Piotr Bittel - kl. 7a
bernadeta   piotr c
 Bernadeta Białecka - kl. 4a    Piotr Ciupak - kl. 5b

d krajobrazuKolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W tym roku hasłem przewodnim było drzewo. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej na zajęciach przyrody rysowali swoje drzewa, które teraz możemy podziwiać na naszej szkolnej gazetce. W środę lekcja przyrody odbyła się na terenie przykościelnym. W czasie spaceru rozpoznawaliśmy drzewa tutaj rosnące: lipy, klony, dęby, jesiony, cisy oraz żywotniki ; na podstawie zmierzonego obwodu szacowaliśmy niektórych wiek.

d papieski16 października 2020 uczciliśmy czterdziestą drugą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W czasie porannej modlitwy uczniowie klasy 6c przypomnieli, za co winniśmy wdzięczność Panu Bogu w związku z pontyfikatem Jana Pawła II, a uczniowie różnych klas przygotowani przez s. Marię pomodlili się trzema pięknie przygotowanymi piosenkami. Spotkanie zakończyliśmy wspólnie odśpiewaną "Barką".

denKochani Uczniowie!

Już jutro w naszej szkole, tj. 14 października br., będziemy wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Ta uroczystość, zwyczajowo nazywana Dniem Nauczyciela, jest w istocie świętem całej społeczności szkolnej. To okazja, by przemyśleć jaką wartością jest edukacja, powszechny dostęp do niej, prawa i obowiązki ucznia. To także dobry moment, by wzajemnie sobie podziękować za codzienny trud kroczenia ramię w ramię na Waszej drodze ku dorosłości. Pamiętajmy tego dnia także o tych spośród nas, których codzienna praca na rzecz szkoły jest cicha i dyskretna, a tak bardzo potrzebna dla właściwego jej funkcjonowania.

W związku z powyższym, tradycyjnie zapraszamy do wysłuchania przygotowanych apeli tematycznych.

Tego dnia, obowiązuje strój galowy.

d jezykowW dniach 5.10.2020 - 9.10.2020 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję aktywnie wziąć udział w jego obchodach, a także uczestniczyć w konkursach międzyklasowych oraz indywidualnych.
Na szkolnych korytarzach zawisło wiele prac plastycznych uczniów, którzy postanowili podzielić się swoim talentem plastycznym i wiedzą z pozostałymi członkami naszej szkoły. Dzięki wykonanym plakatom wszyscy mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz w jaki sposób szybko i efektywnie można to zrobić. Mogliśmy również poznać wybrane zwroty w różnych językach z całego świata. Na korytarzu I piętra pojawił się kącik quizowy, gdzie uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Uczniowie języka hiszpańskiego wykonali plakaty przedstawiające niektóre hiszpańskie miasta oraz święta obchodzone w Hiszpanii. Uczniowie klas starszych mieli okazję poprowadzić zajęcia i przygotować ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące kultury innych krajów. 

d tornistraJuż po raz trzeci w naszej szkole w związku z Dniem Tornistra, przypadającym na 1 października, zostały zorganizowane spotkania edukacyjne dla najmłodszych na temat tego, czego w szkolnym plecaku nie powinno być. Tym razem  dzieci  obejrzały przedstawienie w wykonaniu dziewcząt z najstarszej, ósmej klasy. Wszystkim bardzo się podobało. Reszta spotkania przebiegła na zawodach w układaniu haseł i puzzli związanych z tematem dnia. To był wesoły i pożytecznie spędzony czas!

7a druk3dDnia 30 września br. - W Dzień Chłopaka, klasa 7a urządziła sobie iście męskie warsztaty. Byliśmy w FabLab - niezwykłej pracowni na pograniczu fabryki i laboratorium.
Poznawaliśmy techniki drukowania w technologii 3d, programowania, wykorzystania wektorów, projektowania przestrzennego, szycia.
Drukowanie 3d to wciąż udoskonalana metoda stosowana w pracy architektów, konstruktorów, twórców prototypów, ponieważ, umożliwia szybkie tworzenie. Technologia coraz lepiej sprawdza się też w medycynie - drukowanie protez, a także w przemyśle samochodowym.
Efekty naszej pracy zostaną na pamiątkę🙂.
To był wspaniały dzień pełen emocji!
Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli uczestniczyć w tak kreatywnych i wyjątkowych zajęciach.
Dziękujemy także dziewczynom, że zadbamy o odpowiedni poziom cukru w naszym organizmie💪👌🍩🍪🥧🍫🍰🧁
Tylko Maniek smutny, bo musiał zostać w szkole😷☹

 

k poetycki

 

 

 

 

 

 

 

f piosenki

 

 

REGULAMIN

Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
w Katolickiej Szkole Podstawowej 
im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie

 

 

scratch konkurs

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI - VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Programowania w języku Scratch.

Tematem konkursu jest przygotowanie dowolnej gry, której motywem przewodnim jest jabłko 

 

18 p religijnaKochani Uczniowie!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Poezji Religijnej. Tym razem, pragniemy uczcić 100 rocznicę urodzin naszego papieża św. Jana Pawła II.
W związku z sytuacją epidemiczną, postanowiliśmy zawęzić organizację konkursu do naszej szkolnej społeczności, dlatego tym bardziej zachęcamy Was do udziału.

Wybieramy dowolny wiersz, fragment liryki lub prozy poetyckiej o tematyce religijnej.

  • W klasach 0 - 3 zgłaszamy chęć uczestnictwa w konkursie do swoich wychowawczyń.
  • W klasach 4 - 6 do siostry Anety i p. Eweliny Michalczyk.
  • W klasach 7 - 8 do p. Martyny Kaczmarskiej.

Przesłuchania do pierwszego etapu odbędą się w pierwszym tygodniu października.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do w/w nauczycieli.
Więcej szczegółów już wkrótce.

s szkolyDnia 29 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia upamiętniliśmy śmierć naszego patrona. Ksiądz Piotr Skarga zmarł 27 września 1612 roku. W tym roku data ta wypadła w niedzielę, stąd przesunięcie naszego świętowania na wtorek. Podkreśliliśmy wagę tego wydarzenia strojem halowym.
Obchody tradycyjnie już rozpoczęły się od Uroczystej Mszy Świętej, w trakcie której nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Nasi czwartoklasiści zostali przyjęci w poczet Małych Patriotów - naszego szkolnego projektu promującego wartości patriotyczne. Słowami wiersza W. Bełzy zadeklarowali swoją gotowość do pielęgnowania miłości do Ojczyzny. Ksiądz Dyrektor rozdał im spinki patriotyczne - znak odpowiedzialności za wartości.
Po Mszy Świętej Dyrekcja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Poczet Sztandarowy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem patrona.
Nie zabrakło też części artystycznej. Młodzież z klasy ósmej, wspierana przez naszych absolwentów Wojciecha Banasika i Oskara Urbana, pod kierunkiem p. Martyny Kaczmarskiej, zaprezentowała program słowny "Po co nam autorytety? Skarga - Wyszyński - Wojtyła - mmiędzypokoleniowej dialog o moralności i etyce". Program odwoływał się do słów patrona, Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II. Skierowany był do uczniów z klas 4 - 8. Młodsi uczniowie, przygotowywali w tym czasie pracę plastyczne o ks. Piotrze Skardze.
Świętowanie zakończyliśmy słodkim upominkiem od Dyrekcji.
Dziękujemy wszystkim Gościom za obecność.

 

wybory

25 września br. odbyły się Szkolne Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzone zostały podczas godzin wychowawczych. Głosy oddawano poprzez wypełnienie karty wyborczej.
Cieszymy się, że tak chętnie wykazaliście się wzorową postawą społeczno - obywatelską. Zorganizowane w szkole wybory były w pełni demokratyczne, czyli powszechne, bezpośrednie, równe i tajne.
Nazwiska zgłoszonych kandydatów były umieszczone na profesjonalnie przygotowanych kartach wyborczych. Przy nazwisku wybranego kandydata należało postawić X. Wybieraliśmy tylko jedno spośród wymienionych nazwisk.
Reprezentanci wybrani w klasach w trakcie kampanii wyborczej, którzy stanęli dziś w szranki to: Julia Banasik 5a, Anna Żak 6b, Bartek Pisula 6c, Weronika Spiczonek 7a, Antonina Zająkała 7b, Aneta Dębkowska klasa 8.
Komisja wyborcza podliczyła i ogłosiła wyniki wyborów:

  • Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Bartłomiej Pisula;
  • Z - cą przewodniczącego - Antonina Zająkała;
  • Skarbnikiem - Aneta Dębkowska
  • Sekretarzem - Anna Żak.

Po zakończonych wyborach Komisja Wyborcza wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego sporządziła protokół wyborczy.
Gratulujemy wszystkim nowowybranym członkom Samorządu i czekamy na spełnienie Waszych postulatów wyborczych.

debata

24 września nasi uczniowie wzięli udziału w debacie poprzedzającej wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przedstawili wówczas swoje programy wyborcze, a my mogliśmy zadawać im pytania o kwestie naszym zdaniem najważniejsze dla dobrego funkcjonowania szkoły i Samorządu jako organu, który reprezentuje interesy uczniów.

Poniżej prezentujemy plakaty z postulatami, które przygotowały sztaby wyborcze w trakcie kampanii.

kropkaDzień Kropki #DotDay

To niezwykłe międzynarodowe święto talentów, podczas którego odkrywaliśmy swoje możliwości oraz wzmacnialiśmy wiarę we własne siły.
W naszej szkole DzieńKropki obchodziliśmy już po raz 2. Tego dnia uczniowie klas 0 - 3 ubrani w stroje w kropki wykonywali m.in. drzewo talentów, tańczyli taniec w kropkach oraz oglądali film o Vashti

p rokuZaczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021 

Niektórzy osłonięci, ale uśmiechnięci
Pełni optymizmu, tęsknoty za znajomymi wracamy do szkoły

Wszystkim uczniom życzymy zdrowia, dużo motywacji do nauki oraz światła Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne

zespol pmp

Początek strony