Szanowni Państwo,
Tradycyjnie w naszej szkole 27 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wybrana przez nas data, upamiętnia śmierć naszego patrona – księdza Piotra Skargi.
W związku z uroczystościami, tego dnia obowiązywała zmieniona organizacja pracy szkoły.
Wychowawcy i nauczyciele w godzinach porannych przeprowadzili lekcje wychowawcze zapoznające naszych uczniów z życiem i dokonaniami naszego patrona. Około godziny 9:40 delegacje klas 1 – 8 złożyły pod pomnikiem ks. Piotra Skargi wieniec. Zapalono także znicze, a poczet sztandarowy przemaszerował pod pomnik i oddał honor patronowi.
Następnie o godz. 10:00 udaliśmy się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Tego dnia uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali oficjalnie włączeni w poczet naszych uczniów po swoim uroczystym ślubowaniu. Tekst przysięgi złożyli w obecności całej społeczności szkolnej. Ponadto, uczniowie klas czwartych słowami wiersza Władysława Bełzy „O celu Polaka”, zadeklarowali chęć pogłębiania swej postawy patriotycznej, za co zostali odznaczeni specjalną przypinką „Małego Patrioty” i włączeni do szkolnego projektu, podkreślającego miejsce ojczyzny w naszym życiu. Tego dnia wszystkich uczniów obowiązywał strój galowy, by odpowiednio podkreślić rangę wydarzenia.
Także nauczyciele, którzy uzyskali w trakcie wakacji kolejne stopnie awansu zawodowego, odebrali pamiątkowe dyplomy.
Po ceremonii w kościele, udaliśmy się przed gmach nowego budynku szkolnego, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi przez kardynała, księdza Dyrektora, reprezentanta rodziców i uczniów. Jego Eminencja dokonał poświęcenia szkoły, po czym zespół muzyczny Serafinki zaśpiewał piosenkę o szkole, a uczennica klasy 8a – Weronika Spiczonek, zaprezentowała wiersz napisany przez nią specjalnie na tę okazję.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za towarzyszenie nam w świętowaniu i uczestnictwo w Mszy Świętej.
Bardzo się cieszymy, iż ten jakże ważny dla nas dzień, okazał się niezwykle udany.
Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok!