8a palmiryW dniu 17 listopada klasa 8a wraz z wychowawczyniami - p. Barbarą Jurczyk i p. Martyną Kaczmarską wybrała się do Miejsca Pamięci w Palmirach, by w tej refleksyjnej, listopadowej aurze, oddać hołd ofiarom zbrodni nazistowskich z lat 1939 - 1941 roku.
To miejsce kaźni i martyrologii narodu polskiego jest niestety często pomijane na trasach wycieczek szkolnych, a młode pokolenie niejednokrotnie nie ma świadomości, jakich okrucieństw był świadkiem piękny krajobraz Kampinosu.
My jednak pamiętamy i pielęgnujemy w świadomości naszych uczniów pamięć o poległych. ?? W miesiącu, w którym wspominamy naszych zmarłych a jednocześnie czcimy odzyskanie niepodległości, to miejsce na mapie naszych edukacyjnych wędrówek zdaje się być oczywistym wyborem.
Cześć ich pamięci!