poznajmy kopernikZa nami kolejna już prezentacja z cyklu "Poznajmy się bliżej" - projektu edukacyjnego, który angażuje wszystkie klasy w przygotowanie wystąpień zapoznających uczniów z życiem i działalnością wielkich Polaków, uhonorowanych mianem "Patrona Roku" przez Sejm RP. Tym razem klasa 7 opowiedziała nam o Mikołaju Koperniku. Zadaniem uczniów było odniesienie się do kwestii podważania teorii heliocentrycznej, która za czasów astronoma okazała się na tyle dyskusyjna, iż Kopernik musiał mierzyć się z zarzutami o herezję. Uczniowie pod kierunkiem p. Sławomira Jemielitego oraz swojej wychowawczyni - s. Anety, przygotowali prezentację, w której zawarli najważniejsze twierdzenia uczonego. Opowiedzieli nam także o miejscach najważniejszych z punktu widzenia biografii Kopernika. Poniżej prezentujemy rezultat owej pracy. A zatem: Dimidium facti, qui bene coepit, habet, sapere aude, incipe.