Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej
Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi
na rok szkolny 2025/2026
Zasady rekrutacji do klasy 0 (oddziału przedszkolnego)
Zasady rekrutacji do klasy pierwszej
Terminarz
Dni otwarte dla kandydatów:
Podczas dnia otwartego będzie możliwość zwiedzenia budynku szkoły i spotkania z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami.
Dni otwarte w formule spotkań indywidualnych z Dyrekcją szkoły:
7 stycznia, 30 stycznia, 27 lutego, 4 marca, 27 marca, w godz. 17.00 – 18.00
Zapisy na spotkania indywidualne odbywają się w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: 22 631 90 20.
Klasa 2a uczestniczyła w spektaklu pt. "Projekt Tuwim" w Teatrze Capitol. Spektakl w inspirujący sposób łączył wiersze Juliana Tuwima w jedną spójną fabułę, przybliżając uczniom twórczość tego wybitnego poety. Widzowie mogli zanurzyć się w świat jego wierszy, które ożyły na scenie, tworząc dynamiczną i pełną emocji opowieść. To wydarzenie było wyjątkową okazją do poznania twórczości Tuwima w nowoczesnej, teatralnej odsłonie.
22 listopada w naszej szkole gościliśmy pana Piotra Kordyasza, autora książek „Lolek - opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”, „Stefek - opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego” oraz wielu innych. Pan Piotr podzielił się z uczniami fascynującymi historiami z życia św. Jana Pawła II, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Spotkanie było pełne emocji i inspiracji. Dzieci miały również okazję otrzymać książki autora, które zostały podpisane przez pana Piotra. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych czytelników.
W naszej szkole odbył się jesienny pokaz mody, który przyciągnął uwagę wszystkich zebranych. Uczniowie zaprezentowali niezwykle kolorowe i kreatywne stylizacje, które odzwierciedlały ich pomysłowość i zaangażowanie. Dzieci chodziły po wybiegu niczym profesjonalni modele, co nadawało wydarzeniu wyjątkowej atmosfery. To wydarzenie z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli.
Pierwsze spotkanie z cyklu "Żarówka" już za nami. Pierwszy temat nosił tytuł "Prawo karne - na czym polega. Interaktywne studium przypadku". Projekt, do którego zaproszeni są uczniowie z kl. 7 i 8, prowadzą absolwenci naszej szkoły.
Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 29.11 po lekcjach. Temat jest wyświetlony na zdjęciu.
W dniach 7 i 8 listopada br. w naszej szkole upamiętnialiśmy dwa wyjątkowe wydarzenia - Narodowe Święto Niepodległości oraz '80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzeniem otwierającym dwudniowe obchody był spektakl przygotowany przez młodzież z klasy ósmej oraz reprezentantów klas siódmych pod kierunkiem p. Martyny Kaczmarskiej. Przedstawienie nosiło tytuł "Barykada z miłości dla wolności" i obrazowało historię cywilów, którzy nie tracą ducha i pomimo wielu trudów powstańczej egzystencji, walczą o wolność swojej ojczyzny i podkreślają wagę tożsamości narodowej i rodzimej kultury dla przyszłych pokoleń. W scenariuszu wykorzystano poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Antoniego Słonimskiego, Czesława Miłosza, fragmenty "Powstania '44" Normana Davisa.
6 listopada klasa 2b wybrała się na jesienny spacer szlakiem Miejsc Pamięci na Woli. Dzieci zapaliły znicze i uczciły pamięć poległych żołnierzy i cywilów.
Zachęceni promieniami jesiennego słońca kontynuowali w parku spacer pod hasłem "Jesienny trening uważności". Zadaniem dzieci było obserwowanie przyrody za pomocą zmysłów i robienie notatek. Dzień zakończyliśmy jesienną pracą plastyczną z wykorzystaniem farb i uzbieranych liści.
5 listopada odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie przebrani za Świętych, przeszli w barwnym korowodzie na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się iście niebiańska zabawa.
Klasa 2b była w Teatrze Capitol na spektaklu "Doktor Dolittle i jego zwierzeta". Był to radosny i wartościowy czas ze znaną i lubianą szkolną lekturą. Po raz kolejny przekonujemy się, że to nie pieniądze są w życiu najważniejsze, a prawdziwa przyjaźń.
Dnia 26 września obchodziliśmy coroczne obchody Święta Szkoły. Uroczystą Mszę św. sprawował ks. Kardynał Kazimierz Nycz i zaproszeni kapłani. Odbyło się ślubowanie klas pierwszych, przyrzeczenie Małego Patrioty w klasach czwartych. Nauczycielom zostały wręczone dyplomy awansu zawodowego, nagrody dyrektora szkoły i organu prowadzącego. Uczniowie, którzy zdali egzaminy Cambridge odebrali certyfikaty. Wyjątkowym wydarzeniem było odznaczenie przez Ks. Kardynała kilkoro pracowników szkoły Medalem „Zasłużony dla Archidiecezji Warszawskiej”. Znaleźli się wśród nich: p. Dorota Kubik, p. Joanna Olędzka, p. Alicja Dzwonkowska, p. Irena Świerżewska, Barbara Jurczyk, p. Barbara Ambroż, p. Sławomir Jemielity.
Po uroczystości w kościele, delegacja naszych harcerzy złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona, ks. Piotra Skargi.
Ostatnim punktem uroczystości było zainstalowanie relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej szkolnej kaplicy.
W sierpniu 2023 roku otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu Państwa na realizację zadania pn. „Poprawa stanu bezpieczeństwa i podniesienie standardów nauczania poprzez modernizację i doposażenie przestrzeni szkolnych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi". W listopadzie br. inwestycja została ukończona. Uczniowie przebywają w bezpiecznych warunkach i korzystają z nowych pomocy dydaktycznych.
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy program „Wychowania w wartościach”, który rozpoczął się w 2010 r. Jak ważne jest właściwe rozumienie wartości pokazało nam tegoroczne otwarcie Igrzysk Olimpijskich. Wartości są to idee, które chcemy wpleść w nasze życie. Są one motywatorami do działań. Dają nam poczucie dobrze przeżytego danego nam czasu. Jeśli źle rozumiemy wartości, nasze życie staje się karykaturalne, jest oparte na wytworach umysłu i rozbudowanego ego, takiego ego, który nie uznaje granic, wrażliwości innych osób, ego, które nie uznaje etycznego i moralnego istnienia. Tak zniekształcone wartości zawsze prowadzą do upadku.
Rodzina chrześcijańska jest komunią osób, znakiem i obrazem komunii Ojca i Syna w Duchu świętym.