fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

p rokuBardzo szybko minęły kolejne wakacje... Przystępujemy z dobrymi postanowieniami i oczekiwaniami do nowego roku szk. 2007/2008. Rozpoczęliśmy go na Mszy św. sprawowanej w naszej intencji z prośbą o błogosławieństwo Boże.
W tym roku szkolnym są już wszystkie klasy szkoły podstawowej, a więc jesteśmy pełną szkołą... Mamy też nowych kolegów, którzy dołączyli do nas od 3 września. Życzymy im, aby czuli się z nami dobrze.

 

pinokio11 września 2007 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do zakładu obróbki drewna "Pinokio".
Do Słomczyna dojechaliśmy autokarem. Po drodze nie nudziliśmy się, cały czas rozmawiając z kolegami. Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitała nas pani przewodnik. Poszliśmy razem do pana Andrzeja, który pięknie opowiadał o polskich lasach.
Następnie odwiedziliśmy stolarnię, obejrzeliśmy tartak i wiele ciekawych maszyn do obróbki drewna. Dowiedziałem się tam, że nawet najmniejszy wiórek może być wykorzystany, np. do wyrobów dekoracyjnych. Po krótkiej przerwie poszliśmy do drewnianej chatki, gdzie piekliśmy pyszne kiełbaski, a gdy każdy się najadł, mógł wyjść na dwór pobawić się.
Ostatnim punktem programu było wykonanie pracy plastyczno - modelarskiej. Sklejaliśmy ramy, przyklejaliśmy do dykty wiórki i pyły tak, aby wykonać obraz. Po zakończeniu zajęliśmy się heblowaniem drewna. W końcu pani przewodnik wystawiła do kupienia pudło z zabawkami zrobionymi z drewna.
Z wielkim żalem pożegnaliśmy się z panią przewodnik, panem Andrzejem i odjechaliśmy autokarem. To była interesująca wycieczka.

Maciek Małysz

10 lecieW dniach 27 i 28 września A.D. 2007 r. społeczność naszej szkoły przeżyła wspaniałą, epokową uroczystość. Były to: dziesięciolecie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Księdza Piotra Skargi oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Na ten sztandar – symbol szkoły – po raz pierwszy ślubowali pierwszoklasiści z gimnazjum i liceum.
Uczniowie bardzo przeżywali swoją uroczystość. W galowych strojach, w wielkim skupieniu zgromadzili się w kościele. Przybyli dostojni goście – metropolita warszawski JE ks. Arcybiskup Kazimierz Nycz oraz przedstawiciele władz miasta i władz oświatowych.
Proboszcz parafii – organu prowadzącego szkołę – ks. Janusz Godzisz powitał zebranych i w sposób niezwykle wzruszający przedstawił historię KZE – od „pierwszego, cichutkiego, nieśmiałego dzwonka” we wrześniu 1997 r. do dziś, gdy nasza szkoła ma 15 oddziałów, w których uczy się prawie 300 uczniów. Wybudowano nowoczesny, wygodny budynek dydaktyczny i planuje się w nieodległej przyszłości dobudowanie hali sportowej.
Najważniejszym, centralnym momentem uroczystości była oczywiście Msza Święta. Celebrował ją warszawski Arcypasterz. W wygłoszonej homilii uświadomił wielką rolę, jaką odgrywa szkolnictwo katolickie w życiu narodu i Kościoła. Broni tradycyjnej, prawdziwej kultury przed zalewem nihilizmu i nowinkarstwa. Pełni misję ewangelizacji wśród zeświecczonego a nawet spoganizowanego ponownie świata. Arcybiskup nawiązał też do patrona szkoły – Księdza Piotra Skargi, podkreślił jego patriotyzm, pobożność i odwagę. Cechy te podkreślali również inni mówcy, w tym także mazowiecki kurator oświaty pan Grzegorz Tyszko.
Wiele emocji wzbudził moment poświęcenia sztandaru KZE ufundowanego przez rodziców uczniów. Sztandar został publicznie zaprezentowany przez odpowiedni poczet – zasłużonych uczniów liceum i gimnazjum. Po jednej jego stronie jest godło Rzeczypospolitej a po drugiej popiersie Patrona otoczone nazwą szkoły i datami. Sztandar nawiązuje do tradycji rycerskich naszej Ojczyzny. Aluzji do nich, jak również aluzji do polskiego katolicyzmu było wiele. Elektryzujące wrażenie zrobiła śpiewana wspaniała pieśń „Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie to nasze rycerskie hasło”. W rytm melodii tej pieśni uczniowie rozchodzili się po Mszy Św. Było to bardzo wzniosłe, budujące i na pewno długo zostanie w pamięci.
Po Mszy Świętej, zakończonej uroczystym błogosławieństwem oraz wystąpieniem dostojnych gości, odbyła się „część artystyczna” przygotowana przez Panią profesor Jolantę Mulicką i uczniów III klasy liceum. Był to montaż słowny na tematy szkolne a konkretnie były to wspomnienia szkolne m. in. takich znanych pisarzy jak Wiktor Gomulicki i Kornel Makuszyński zawarte w ich powieściach.
Po wysłuchaniu tego programu wszyscy udali się do budynku Szkoły. Tam – w holu głównym na parterze – odbyło się uroczyste, oficjalne odsłonięcie popiersia Patrona Szkoły.
Uroczystość zakończył wspaniały poczęstunek przy dźwiękach muzyki. Na szkolnym boisku przy rozstawionych stołach jedzono i pito i ogólnie cieszono się z tak wspaniałych wydarzeń.

Zgodnie z tradycją Szkoły, także w tym roku szkolnym odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Intencje tegorocznego pielgrzymowania, to:

 • prośba o błogosławieństwo na nowy rok szkolny
 • dziękczynienie za dar Osoby Ojca świętego Jana Pawła II
 • dziękczynienie za doznane łaski w ciągu 10 lat funkcjonowania Szkoły

Opiekę duchową nad naszą pielgrzymką sprawował Ks. Proboszcz.

slubowaniePierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Dotyczy to szczególnie uczniów klasy I, którzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Dla nich ważnym wydarzeniem jest „Pasowanie na ucznia”.
W naszej szkole uroczystość miała miejsce 30.10.2007 r.
Aktu pasowania dokonał Ksiądz Dyrektor -  Sylwester Jeż.

 

Pierwszoklasiści ślubowali:

Bóg jest naszym Tatą
Będziemy starali się kochać Go i pamiętać
że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi
Ślubujemy

Wdzięczni Panu Bogu za naszych rodziców,
będziemy starali się pomagać im z całych sił
i modlić się za nich
Ślubujemy

W szkole będziemy uczyć się pilnie,
i rozwijać talenty jakimi obdarzył nas Pan Bóg
Ślubujemy

Będziemy szanować nauczycieli
i okazywać im posłuszeństwo
Ślubujemy

Szkoła jest wspólnotą.
Będziemy starać się kochać jak bracia i siostry,
okazywać sobie życzliwość i wzajemną pomoc
Ślubujemy

Będziemy uczyć się miłości naszej ziemskiej Ojczyzny - Polski.
Chcemy pracować dla niej i służyć jej
Ślubujemy

im proboszcz

 

 

 

 

 

 

19 października 2007 r. w naszej szkole odbyła się już piąta edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie chętnie prezentowali dowolnie wybrane utwory poetyckie o charakterze religijnym. Pierwsze miejsce zajęły: Joanna Lisiowska – klasa I, Liwia Rogalewicz i Natalia Małysz – klasa III. Uczennice przeszły do następnego etapu konkursu.

koncerty

 

 

 

 

 

11 listDnia 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Ksiedza Piotra Skargi w Warszawie odbył sie uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy trzeciej mówili wiersze, śpiewali wiersze patriotyczne, a także zrobili inscenizację. Na apelu były też pierwsza i druga klasa.
Uroczystość odbyła się na pięknie wystrojonej sali gimnastycznej. Na podłodze rozsypane były liście, a na nich czrwony znicz. Obok była wielka mapa Polski

Natalia

obrazki

 

 

 

 

 

 

mostowkaDnia 28 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Mostówki. Bardzo nam się podobało. Dzieci ozdabiały własnoręcznie bombki, które zawisną potem na choinkach w naszych domach. Malowały również aniołki z gliny, które mogą podarować najbliższym jako prezent. Jedliśmy też pyszne kiełbaski z ogniska i była wspólna zabawa z bańkami mydlanymi.
Wycieczka wszystkim bardzo sie podobała.

 

roraty

 

 

 

 

 

mikolajki

 

 

 

 

 

kiermaszDnia 16 grudnia odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci klas 1 - 6. Zbieraliśmy pieniądze na kształcenie dzieci z Rwandy. Dzięki hojności parafian zebraliśmy 740 zł.

 

 

szopki

 

 

 

 

 

 

jaselkaO Gwiazdo Betlejemska zaświeć na niebie mym
zaprowadź do stajenki leży tam Boży Syn

7 stycznia 2008 r. spotkaliśmy się na wspólnym opłatku Szkoły Podstawowej. Najpierw zgromadziliśmy się w Kościele, gdzie kl. IV przygotowała misyjne jasełka, pojawili się Eskimosi, Afrykańczycy, Indianie, Chińczycy oraz polskie dzieci. Przedstawiciele poszczególnych narodów w oryginalnych strojach wyruszyły ze swymi darami w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus - Króla nad Królami.
Po zakończeniu przedstawienia i słowach podziękowania Księdza Dyrektora skierowanych do artystów udaliśmy się na dalszą część spotkania do szkoły. Przy muzyce kolęd rodzice, dzieci i nauczyciele dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia: by Jezus błogosławił nam wszystkim w Nowym Roku.

Dnia 21 stycznia z okazji święta Babci i Dziadka odbył się w naszej szkole "Wieczór Kolęd". Uczniowie klas 1 - 3 pod opieką nauczycieli przygotowały program słowno - muzyczny. Następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy.
Dzieci wręczyły upominki swoim bliskim, po czym nastąpił poczęstunek.

einstein24 stycznia 2008 r. klasa druga i trzecia były na wycieczce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem obecności w Pałacu Kultury była wystawa „Zabawy z Einsteinem”. Uczniowie zobaczyli najważniejsze eksperymenty nauki, wielkie odkrycia, twierdzenia najwybitniejszych uczonych ludzkości oraz własnoręcznie przeprowadzili różne doświadczenia. Wspólną zabawę połączoną z nauką zapewniły stanowiska: minigolf atomowy, gra w bilard świetlny, relatywistyczny tramwaj, kabina luster, zabawa kolorem. Ekspozycja dała nam wiele satysfakcji i radości z pobytu w świecie nauki.

Bal karnawałowy odbył się 31 stycznia 2008 roku. Uczniowie klas 1 - 3 poprzebierani w różnorodne stroje, wesoło bawili się przy muzyce dance. Uczestniczyli w wesołych konkursach z licznymi nagrodami. Chętnie wspólnie śpiewali piosenki i tańczyli. Pełni radości i miłych wrażeń wróciki do domów.

rekolekcje

 

 

 

 

 

 

arcybiskup

 

 

 

 

 

 

prymas19 marca – w Kościele obchodzimy uroczystość św. Józefa. W Kościele w Warszawie jest to dzień imienin Ks. Prymasa. Jak co roku, delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły gościła w Pałacu Prymasowskim, aby złożyć Dostojnemu Solenizantowi życzenia i zapewnić Go o naszej pamięci w modlitwie. Jest to też okazja, aby usłyszeć od ks. Prymasa historię Pałacu prymasowskiego i intarsjowanego stolika przedstawiającego sceny z życia Jana Pawła II. I jak co roku, zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni bardzo życzliwie.

d krzyzowa

 

 

 

 

 

 

kiermasz w

 

 

 

 

 

 

3 maj

 

 

 

 

 

 

d mamy

 

 

 

 

 

 

d rodziny

 

 

 

 

 

 

efs

W ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" w czerwcu 2008 r. nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową.
Pracownia współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Charakterystyka wyposażenia pracowni:

 • Stanowiska komputerowe dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny, pakiet biurowy)
 • Serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym
 • Drukarka sieciowa
 • Skaner
 • Wideoprojektor
 • Komputer przenośny
 • Urządzenia sieciowe i budowa sieci
 • Oprogramowanie edukacyjne

k roku

 

 

 

 

 

 

poronin

 

 

 

 

 

 

Początek strony