fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

p roku1 września rok szkolny 2004/2005 rozpoczęła Msza Święta o godz. 16.00. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z rodzicami. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła powiększyła się o grono pierwszoklasistów i mamy już klasy 1, 2, 3. Dzieciom bardzo spodobała się nowa klasa. Z zadowoleniem zasiadły do nowych ławek i słuchały powitania wychowawcy. Wybrały swoje szafki i z wielką nadzieją czekały na następny dzień i rozpoczęcie zajęć.

 

p warszawskieW związku z 60 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w naszej szkole przygotowana została uroczysta akademia. Uczniowie kl. III przygotowali część artystyczną: recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Największe wrażenie wywarła wystawa pamiątek, zdjęć, medali, monet, mundur i opaska z Powstania, hełm, kubek. Gościliśmy też dziadka jednego z uczniów z klasy III, uczestnika powstania, który bardzo ciekawie opowiadał o powstaniu i zgromadzonych pamiątkach

muzeum a4 października uczniowie klasy II udali się do Muzeum Archeologicznego, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej. Zajęcia prowadziła pani Joanna Kołacińska. Dzieci zwiedzały wybrane ekspozycje muzealne dotyczące technik wykonywania naczyń w starożytności. Mogły poznać materiały i narzędzia, z których takie naczynia zostały wykonane.
Potem każdy z uczniów mógł wykonać replikę naczynia starożytnego z prawdziwej gliny. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały i ozdabiały własne naczynka.

d nauczycielaMile zaskoczyła nas przygotowana 14 października przez rodziców i uczniów naszej szkoły niespodzianka dla nauczycieli. Zostaliśmy bowiem zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekał na nas poczęstunek, uczniowie w pełnej gali, na tle pięknych dekoracji...
Uczniowie III klasy przygotowali także humorystyczny program, w którym nie zabrakło dowcipów i satyry szkolnej. Miło było posłuchać i popatrzeć, jak uczniowie potrafią włożyć tyle trudu i okazać wdzięczność swoim wychowawcom. Serdecznie dziękujemy!!!

slubowane pPierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Ważnym wydarzeniem jest również „Pasowanie na ucznia”.

W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce16.10.2004 r.
Aktu pasowania dokonał Ks. Dyrektor - Sylwester Jeż.

Pierwszoklasiści ślubowali:

Bóg jest naszym Tatą
Będziemy starali się kochać Go i pamiętać
że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi
Ślubujemy

Wdzięczni Panu Bogu za naszych rodziców,
będziemy starali się pomagać im z całych sił
i modlić się za nich
Ślubujemy

W szkole będziemy uczyć się pilnie,
i rozwijać talenty jakimi obdarzył nas Pan Bóg
Ślubujemy

Będziemy szanować nauczycieli
i okazywać im posłuszeństwo
Ślubujemy

Szkoła jest wspólnotą.
Będziemy starać się kochać jak bracia i siostry,
okazywać sobie życzliwość i wzajemną pomoc
Ślubujemy

Będziemy uczyć się miłości naszej ziemskiej
Ojczyzny - Polski.
Chcemy pracować dla niej i służyć jej
Ślubujemy

11 listopadWażnym elementem wychowania jest kultywowanie tradycji patriotycznych... 10 listopada wspominaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy II przygotowali krótki program artystyczny przybliżający kolegom z innych klas w prostych słowach i piosenkach wydarzenia historyczne. Postawa uczniów podczas uroczystego apelu była wyrazem szacunku i wdzięczności wobec naszych przodków, dzięki którym możemy żyć w wolnej ojczyźnie.

j brzechwaUczniowie z kółka teatralnego zaprosili wszystkich uczniów na popołudniowe spotkanie z poezją Jana Brzechwy. Nasi mali aktorzy od wielu tygodni przygotowywali się, aby w sposób zabawny przypomnieć nam wszystkim znane i lubiane wiersze. Występ uczniów uświetniły stroje przygotowane przez rodziców. Ile radości dają takie spotkania wiedzą najlepiej ci, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie. "Kwoka", "Koziołeczek" i "Leń" to tylko niektórzy główne gwiazdy tego wieczoru. Jak to dobrze, że wszystkie skarżypyty i kłamczuchy to tylko bohaterowie wierszy tego ulubionego przez dzieci poety...

p stolowka

Jedną z ciekawych form zaangażowania uczniów w życie szkoły i rozwijania przez nich swoich talentów są konkursy klasowe i szkolne. W tym roku w klasie II zorganizowany został konkurs pod hasłem „Ptasia stołówka”. Uczestnicy wykonali z pomocą rodziców lub dziadków karmniki dla ptaków...
Wszystkie prace zostały nagrodzone podczas rozstrzygnięcia konkursu 19 XI 2004 r. Jeden z karmników można teraz podziwiać na parapecie okiennym naszej klasy. Dzieci pamiętają, by ptasia stołówka nigdy nie była pusta, więc ptaki chętnie ją odwiedzają. Dzięki temu uczniowie mogą poznawać różne gatunki ptaków.

mad science15 listopada klasę drugą odwiedził jeden z „szalonych naukowców” z firmy Mad Science. Ubrany w biały fartuch i zaopatrzony w szereg pomocy dydaktycznych poprowadził bardzo ciekawe zajęcia z zakresu optyki. Uczniowie mięli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób ludzkie oko postrzega obrazy. Obserwowali także różne doświadczenia. Wykonali samodzielnie szkło powiększające i peryskop..

 

liermaszAdwent to czas oczekiwania i refleksji oraz pomocy innym ludziom.
19 grudnia 2004 roku przy parafii p.w. św. Stanisława odbył się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez naszą szkołę. Uczniowie wykonali witraże i kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na pomoc dla dzieci z Afryki.

W okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy również zbiórkę odzieży i zabawek, które zostały przekazane uchodźcom mieszkającym w ośrodku pod Warszawą.

jaselkaUroczystość, podczas której wystawiono jasełka odbyła się w naszej szkole 8 stycznia 2005 r. Zgodnie z naszą tradycją przedstawienie przygotowała klasa I. Po spektaklu wszyscy uczestnicy uroczystości - rodzice, dzieci, nauczyciele - dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy.

 

 

 

d babciWychowanie do wdzięczności rodzicom i bliskim za wszystko, co dla nas czynią, to jedno z założeń programu wychowawczego naszej szkoły. Dzień Babci i Dziadka jest doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność za ich obecność, miłość i troskę.

Uczniowie z kółka teatralnego od wielu tygodni przygotowywali przedstawienie na temat przyjaźni, ćwicząc dykcję, umiejętności aktorskie, szykując stroje...
W tygodniu poprzedzającym święto dzieci ze wszystkich klas wykonały w ramach zajęć plastycznych upominki dla babć i dziadków. Zadaniem rodziców było przygotowanie słodkiego poczęstunku.
21 stycznia 2005 r. licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć popisowe przedstawienie naszych małych aktorów.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do poszczególnych klas, gdzie uczniowie złożyli wierszowane i śpiewane życzenia a rodzice serwowali kawę, herbatę oraz słodycze

bal kBal karnawałowy wielkim wydarzeniem nie tylko dla dzieci. Wszyscy uczniowie przygotowali na tę okazję specjalne przebranie. Spotkali się więc bohaterowie różnych książek, filmów, zwierzęta a nawet przybysze z kosmosu. Na początku nastąpiło oficjalne otwarcie balu poprzez przecięcie wstęgi. Potem rozpoczęły się tańce, a kto chciał, mógł wziąć udział w wielu zabawnych konkursach.

 

prymasJak co roku dzieci z klas 1 - 3 – wraz ze starszymi kolegami z gimnazjum i liceum - były z wizytą u Prymasa Polski z okazji Jego imienin. Złożyły życzenia i wręczyły drobny upominek oraz kwiatki wykonane własnoręcznie z krepiny.
Jego Eminencja opowiedział o dziele budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i pokazał jej makietę. Na koniec wszystkich pobłogosławił.

 

rekolekcjeW czasie rekolekcji wielkopostnych dzieci z klas I – III zastanawiały się jak być pięknym, silnym i mądrym. O tych bardzo ważnych tematach mówił podczas kolejnych dni Ks. Dyrektor. Podczas konferencji, ciekawe przykłady przypominały nam: o pięknie – promieniującym z dobrego, czystego serca a widocznego w oczach, w uśmiechu, o sile – potrzebnej do codziennych obowiązków i pomocy drugiemu człowiekowi, o mądrości – przejawiającej się w tym, że człowiek nie żałuje tego co zrobił – bo wybory były dobre, oparte na drogowskazach – przykazaniach.

pepelandWycieczka do Pepelandu odbyła się w piękny, słoneczny dzień. Pogoda miała duże znaczenie, ponieważ atrakcje przygotowane były przede wszystkim na powietrzu. Na samym początku uczniowie zostali zaproszeni do sali zabaw, gdzie mogli pozjeżdżać na zjeżdżalni, pograć w piłkę, tenis stołowy a także poszaleć w basenie z piłeczkami.
Następnie wszyscy udali się na karmienie zwierząt do mini ZOO. Kolejną atrakcją była wioska indiańska, gdzie uczniowie mogli wypróbować swoje predyspozycje ruchowe. Było wiele innych atrakcji, ale chyba największą przyjemność przyniosła im przejażdżka samochodem strażackim po przeszkodach. Widać było wtedy wielką radość w oczach dzieci.
Na koniec spotkania wszyscy piekliśmy kiełbaski na grillu. Bardzo szybko upłynął nam czas przeznaczony na wycieczkę. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnej wizyty w Pepelandzie.

d rodzinyDnia 21.05.2005 r. Odbył się w naszej szkole wielki festyn rodzinny.
Dzieci z klas 1-3 przygotowały okolicznościowe koszulki, w których dumnie występowały. Program rozpoczął się od pokazów gimnastycznych poszczególnych klas. Dzieci brały udział w konkursach: sportowych, plastycznych, muzycznych. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Młodsze dzieci podchodziły do stanowisk: kącik rysunkowy, czytelniczy, konstruktorski i chętnie bawiły się. Rozgrywano też turniej ping - ponga. Grupa chętnych dzieci brała udział w konkursie na sałatki ze świeżych warzyw. Poradzili sobie wspaniale. Wszystkie sałatki razem z kiełbaskami z grilla bardzo smakowały.
Festyn bardzo podobał się dzieciom i czekają już na nowy w następnym roku szkolnym, pełni nowych pomysłów.

d mamyUroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca poprowadzili uczeń Maciej Małysz z klasy III i Ola Niewiadomska - uczennica klasy I.
Uczniowie przygotowali piękne wiersze a w nich między innymi słowa: „Najlepsze u mamy jest to, że ją mamy i że mama ma właśnie nas.”
Śpiewano też piosenki oraz odbył się pokaz tańców. Podczas występów dzieci widać było przejęcie w oczach rodziców. Uczniowie bardzo starali się, aby ten dzień był dniem bardzo wyjątkowym i to się im udało. Po występach wszyscy uczniowie złożyli życzenia i wręczyli swoim rodzicom przygotowane przez nich własnoręcznie upominki. Następnie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

grillPod koniec roku szkolnego spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie kl. III, rodzice, rodzeństwo, dyrekcja i nauczyciele na grillu, który był miłym akcentem podsumowującym I etap nauczania tzw. nauczanie zintegrowane. W to wyjątkowe popołudnie wspominaliśmy, jak to niedawno rozpoczynaliśmy rok szkolny w kl. I, a to już koniec kl. III. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali pyszne dania. Po wspólnym posiłku był czas na rozmowy, gry sportowe i zabawy. Na koniec spotkania wszyscy dostaliśmy pamiątkowe zdjęcie całej klasy.

k roku„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje lekcje skończone…”

Dnia 24 czerwca o godzinie 16.00 odbyła się Msza Św. kończąca rok szkolny 2004/2005, w której uczestniczyli uczniowie z rodzicami. Po Mszy Św. miało miejsce uroczyste przemówienie ks. Dyrektora Sylwestra Jeża, ks. Proboszcza Janusza Godzisza oraz wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce, a także dyplomów rodzicom współpracującym ze szkołą. Po wspólnej uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw przez wychowawców i pożegnanie na wymarzony wakacyjny odpoczynek.

Początek strony