fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

p roku

 

 

 

 

 

 

m archeo14 X klasa 1 wybrała się na lekcję muzealną do Muzeum Archeologicznego. W pierwszej części lekcji uczniowie zwiedzali część ekspozycji i poznawali techniki wytwarzania naczyń glinianych. Druga część była bardzo „praktyczna”, gdyż każdy z uczniów mógł samodzielnie takie naczynie wykonać. Pani prowadząca zajęcia bardzo dokładnie – krok po kroku – tłumaczyła sposób wykonania. Opowiadała w tak pasjonujący sposób i uczyła małych garncarzy, jak należy obchodzić się z gliną, aby uzyskać pożądany kształt zanim glina wyschnie. Metoda była skuteczna, co widać po pięknych pracach uczniów.

swieto sz

 

 

 

 

 

 

slubowanie26 X odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie złożyli ślubowanie w kościele podczas mszy św., którą odprawił Ksiądz Dyrektor. We wspólnej modlitwie uczestniczyli wraz z pierwszakami rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas 0 - III. W przygotowanie tej, tak ważnej dla nas, liturgii bardzo aktywnie włączyli się rodzice pierwszoklasistów. Po mszy świętej Ksiądz Dyrektor przyjął symbolicznie dzieci z kl. I w poczet uczniów Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. Po pasowaniu przyszła kolej na to, aby zaprezentowały się dzieci. W przygotowanej wcześniej sali szkolnej odbył się występ uczniów klasy I dla dyrekcji i rodziców. Już od początków szkolnej nauki ujawniły się talenty recytatorskie i muzyczne. Mogliśmy podziwiać interpretacje humorystycznych wierszy, piękny śpiew, taniec i grę na instrumentach. Wszystko to uświetniły dekoracje przygotowane przez rodziców. Uczniowie otrzymali zasłużone brawa i wszyscy udali się na wspaniały poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Był to bardzo uroczysty dzień. Po nim przyszły zwyczajne dni. Chciejmy jednak pamiętać:

Bóg jest naszym Tatą
Będziemy starali się kochać Go i pamiętać
że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi
Ślubujemy
 
Wdzięczni Panu Bogu za naszych rodziców,
będziemy starali się pomagać im z całych sił
i modlić się za nich
Ślubujemy
 
W szkole będziemy uczyć się pilnie,
i rozwijać talenty jakimi obdarzył nas Pan Bóg
Ślubujemy
 
Będziemy szanować nauczycieli
i okazywać im posłuszeństwo
Ślubujemy
 
Szkoła jest wspólnotą.
Będziemy starać się kochać jak bracia i siostry,
okazywać sobie życzliwość i wzajemną pomoc
Ślubujemy
 
Będziemy uczyć się miłości naszej ziemskiej
Ojczyzny - Polski.
Chcemy pracować dla niej i służyć jej
Ślubujemy

powstaniecW październiku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczestnika Powstania Warszawskiego pana Sowińskiego ps. "Sowa". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o tym trudnym czasie dla Warszawiaków. Spotkanie było wprowadzeniem do późniejszych lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, śpiewali piosenki powstańcze, mimo tak młodego wieku potrafili okazać dojrzałość i zrozumienie tematu.

 

m lowiectwa14 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa w Łazienkach Królewskich. Byliśmy na lekcji poświęconej grzybom pt. "Co wiemy o grzybach". Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na pytania pana prowadzącego, rozwiązywały krzyżówki i zagadki. Po lekcji poszliśmy na spacer po Łazienkach.

 

 

 

mp warsz15 października poszliśmy na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję historyczną nt. "Symbole Podziemnego Państwa Polskiego". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani przewodnik, rozwiązywały rebusy, zagadki, krzyżówki oraz z uwagą uczestniczyły w zwiedzaniu muzeum. Posiadały już dużo wiadomości na temat powstania, ale po lekcji miały ich o wiele więcej.
Po powrocie do klasy wykonaliśmy pracę plastyczną poświęconą symbolice powstańczej.

W październiku odbyła się wycieczka do parku im. Sowińskiego.
Rozróżnialiśmy liście drzew i zbieraliśmy  do albumu i liściach. Odrysowaliśmy też kory drzew. W klasie powstaną z tego piękne albumy.

m powstania22 X klasa 1 wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na bardzo ciekawą lekcję pt. „Jak zostałem Zawiszakiem?” Prowadzący od samego początku świetnie nawiązał kontakt z grupą. Dzieci usłyszały o kilku ciekawych faktach z historii Polski i aktywnie brały udział w rozmowie, rozwiązując rebusy i odpowiadając na pytania. Następnie dowiedziały się, kto to taki Zawiszak i jakie wykonywał zadania. Uczniowie odszukiwali na ekspozycji różnych symboli narodowych, a podczas gry dydaktycznej oceniali które ze znalezionych w kolorowych pudełkach przedmiotów mogą się przydać Zawiszakom. Bardzo przejmujący był moment przejścia „kanałami”, którymi poruszali się Polacy podczas okupacji. Uczestnictwo w zajęciach było bardzo angażujące, dzięki czemu dzieci dużo zapamiętały i dobrze wspominają wizytę w Muzeum.

wojskoDnia 22 października klasy 1 i 2 wybrały się na wycieczkę do jednostki wojskowej Wojsk Łączności.
Poznaliśmy historię jednostki, oglądaliśmy stanowiska ćwiczeń, salę ćwiczeń, karetkę pogotowia wojskową. Braliśmy udział w nauce udzielania pierwszej pomocy. Najciekawsze, zwłaszcza dla chłopców było strzelanie z cyklopa, oglądaliśmy różne rodzaje broni, maski przeciwgazowe i hełmy. Bardzo ciekawie spędziliśmy czas.

 

cmentarz pwW listopadzie byliśmy na Cmentarzu Powstańców Warszawy "Polegli niepokonani" na Woli.
Pani przewodnik przedstawiała dzieciom historyczne fakty związane z historią cmentarza. Zapaliliśmy znicze przy grobach powstańczych i miodliliśmy się za poległych w Powstaniu Warszawskim.

 

 

expo

 

 

 

 

 

 

m archeo monetyLekcja muzealna w której uczestniczyła klasa 3a i 3b prowadzona była w oparciu o wystawę Pradzieje Ziem Polskich. Przewodnik opowiadał nam o różnych środkach płatniczych, o wczesnych monetach obcych i o monetach związanych z dynastią Piastów. Na koniec wszystkie dzieci stały sie średniowiecznymi mincerzami i własnoręcznie wybijały pamiątkową monetę, którą mogły zabrać do domu.

 

d niepodl 1Dnia 10 listopada odbył sią apel poświęcony rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę po zaborach. Klasa 2 przedstawiła program artystyczny przybliżający wiadomości historyczne. Śpiewaliśmy patriotyczne piosenki i poznaliśmy postać Józefa Piłsudskiego.

 

 

 

m chopinaW związku z Rokiem Chopinowskim klasa 3a wybrała się do Muzeum Chopina w Warszawie. Mogliśmy posłuchać utworów kompozytora, zapoznać się z wydarzeniami związanymi z jego życiem. Wycieczka była dla nas niezwykłym przeżyciem, ponieważ w muzeum rozwiązywaliśmy krzyżówki i bawiliśmy się w interaktywne gry.

 

 

roraty

 

 

 

 

 

 

m pwNa początku grudnia odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Postanowiliśmy, że będzie to lekcja muzealna pt.„Jak zostałem Powstańcem”, która okazała się naszą najciekawszą lekcją historii. W czasie jej trwania musieliśmy cofnąć się w czasie i postępować jak przystało na prawdziwego Powstańca. Ostrożność i odwaga były naszymi najlepszymi towarzyszkami. Każdy musiał wiedzieć co ma ze sobą zawsze zabierać Mały Powstaniec. Ta lekcja na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

kiermasz

 

 

 

 

 

 

salatki"Witaminki, witaminki
Dla chłopczyka i dziewczynki,
Wszyscy mamy dziarskie miniki
Bo zjadamy witaminki!”

W związku z tematami o zdrowym odżywianiu dzieci z klasy 3a wykonały sałatki i surówki według swojego przepisu. Efekt ich pracy był bardzo smaczny.

 

t literackiDnia 13 grudnia klasy 0 - 3 wybrały się na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka" do teatru literackiego. Aktorami byli studenci. Choć wszyscy znali treść bajki chętnie uczestniczyli w przedstawieniu i z zaciekawieniem je oglądali. Na koniec zrobliśmy zdjęcia z bohaterami bajki.

orszakSzanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Warszawski Orszak Trzech Króli 2011 przeszedł do historii. Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi po raz pierwszy uczestniczył w tym wspaniałym wydarzeniu. Szczególnie serdecznie pragnę podziękować uczennicom i uczniom, którzy brali czynny udział w Orszaku. Szkołę Podstawową reprezentowało 42 dzieci w orszakach azjatyckim i afrykańskim. Bardzo liczny był udział uczniów naszego Gimnazjum. Jako wolontariusze 74 gimnazjalistów rozdawało śpiewniki i korony mieszkańcom Warszawy – widzom i uczestnikom orszaku. Oprócz uczniów udział w orszaku wzięli nauczyciele i rodzice naszej szkolnej społeczności, którzy oprócz opieki nad dziećmi nieśli chorągwie przed orszakiem azjatyckim, a także zagrali bardzo istotne aktorskie role. Państwo Ewa, Grzegorz i Jan Janiczakowie reprezentowali Świętą Rodzinę, a Martin Bol Deng Aleu był królem orszaku afrykańskiego. W ulicznej inscenizacji siedem mam wcieliło się w role Aniołów dzielnie walcząc z mocami ciemności. Z naszych rodziców rekrutowała się również para diabłów w wymyślonych przez nich samych strojach.
Wielkie wyrazy uznania i podziękowania kieruję pod adresem p. Katarzyny Sieńkowskiej i p. Barbary Ambroż za przygotowanie przepięknych strojów.
Wszystkim zaangażowanym w projekt bardzo gorąco dziękuję.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej oraz aktualności na stronie www.orszak.org

Venite Adoremus – przybiliśmy złożyć pokłon betlejemskiej Dziecinie. Jestem przekonany, że hasło tegorocznego orszaku zostało w pełni wypełnione, przez nasze dzieci, nauczycieli i rodziców. Mam nadzieję, że orszak był dla nas wszystkim radosnym przeżyciem, a jednocześnie okazją do pokazania głębokiej wiary w przyjście i objawienie Zbawiciela całemu światu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne i aktywne uczestnictwo  w tej społecznej inicjatywie.
Zapraszam na Orszak Trzech Króli 2012.
Maciej Jarszewski
Koordynator Projektu KZE
Orszak Trzech Króli

jaselka

 

 

 

 

 

 

m sportuDnia 20 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sportu. Była ona związana z naszym tematem lekcji tj. Olimpiady zimowe, sporty zimowe.
Dzieci zapoznały się z historią igrzysk i olimpiad sportowych, poznały postacie polskich sportowców, które zdobyły pierwsze złote medale. Oglądaliśmy medale zdobyte na różnych olimpiadach.
Na zakończenie dzieci brały udział w defiladzie rozpoczynającej igrzyska, niosły flagi. Odpowiadały też na pytania w quizie i zdobyły liczne nagrody.

wystawa z01.02.2011 r. w naszej szkole w sali numer 111 odbyła się wystawa zwierząt egzotycznych.
Wystawa ta zaczęła się o godz. 09.10 na drugiej godzinie lekcyjnej. Od razu po wejściu zrobiło się ciekawie. Zwierzęta umieszczone były w szklanych klatkach. Wszyscy uczniowie usiedli spokojnie na krzesłach i wsłuchiwali się w słowa Pani, która prowadziła wystawę. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy, mogliśmy obserwować różne stworzenia, a niektóre nawet dotykać! Możliwe było również kupno straszyka, patyczaka, liśćca i tym podobnych małych żyjątek.
Wystawa zakończyła się ok. godziny 10.00. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i rozbawieni. Mamy nadzieję, że takie wystawy będziemy oglądać w przyszłości.

Julia Szymańska kl. V

 Dnia 01.02.2011 r. do KZE przyjechały zwierzęta oraz pan i pani, która opowiadała o nich. Kiedy wszedłem do klasy bardzo się zdziwiłem. Ławki, które jeszcze niedawno stały w rzędach, teraz zostały połączone w całość. Stały na nich terraria, w których umieszczono dzikie zwierzęta. Wewnątrz paliły się lampy, które jak pani mówiła, wytwarzały ciepło. Pani zaczęła opowiadać o wijach, pająkach, kameleonach i o innych dzikich zwierzętach. Mimo że wszystkie zwierzęta były wspaniałe, najbardziej podobały mi się kameleony. Zaraz potem, gdy pani skończyła opowiadać odbył się konkurs. W tym konkursie można było wygrać patyczaka. Zgłosiłem się, ale niestety nie wygrałem go. Potem mogliśmy chodzić po klasie i oglądać wszystkie zwierzęta z bliska oraz wymieniać się opiniami o nich. Moim zdaniem spotkanie było fantastycznie.

Mikołaj Grzechociński  klasa V
Dnia 01.02.2011 r. w naszej szkole odbyła się wystawa gadów.
Przyjechała do nas Pani z różnymi zwierzętami, jak np. kameleon, wijec, liściec, patyczak czy straszyk. Największy chyba zachwyt wzbudziły ptaszniki i modliszki. Pani prowadząca wystawę wyjmowała poszczególne gady na tackę i pokazywała wszystkim, a niektórych można było nawet dotknąć! Ptasznik był zbyt groźny, żeby go wyjmować, ale za to Pani pokazała nam zrzucony pancerz. Dowiedzieliśmy się, że zarówno ptasznik jak i wąż czy kameleon sam zrzuca skórę. Wąż zrzuca ją w całości, a np. kameleon w kawałkach. Pod koniec pokazu odbył się krótki konkurs. Pani zadała pytanie, a Kinga odpowiedziała, wygrywając w tym momencie patyczaka z Madagaskaru. Kilka osób zafascynowanych tymi stworzeniami zakupiło je. Wystawa była udana, bardzo interesująca.
Sylwia Strzelecka kl. V

zimowisko

 

 

 

 

 

 

bal k1.03.2011 r. świętowaliśmy karnawał bawiąc się wspólnie na szkolnym balu. Przygrywały nam do tańca Fasolki, Zespół Dziecięcy Gong i zawsze młoda Majka Jeżowska. Były także hity lat 70, 80, rock’n roll, samba i trochę współczesnych przebojów. Nauczyliśmy się nawet Tańca belgijskiego. Po korytarzach szkolnych mknęły barwne korowody, kółeczka i szalone „węże”. Rycerze tańczyli ze smokiem, a strażak w towarzystkie księżniczek. Uczniowie z klas 0 – III (oraz ich rodzice:) wykazali się dużą inwencją w przygotowaniu karnawałowych kreacji. Każda z klas zaprezentowała podczas balu swoje stroje. W salach lekcyjnych na spragnionych tancerzy czekały napoje i drobny słodki poczęstunek. Cóż, czas przemija... Powoli wchodzimy w okres Wielkiego Postu. Możemy popatrzeć i powspominać.

rekolekcje

 

 

 

 

 

 

p aprilis

 

 

 

 

 

 

lazienkiW czasie gdy nasi gimnazjaliści pisali egzaminy klasa 4 udała się do Łazienek  Królewskich na lekcję muzealną pt. „Czy każdy tato jest królem”.

 

 

 

 

komunia

 

 

 

 

 

 

krakowW dniach od 4 do 6 maja byliśmy z naszą klasą na wycieczce w Małopolsce. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym oglądaliśmy film w technice 3D, odkopane narzędzia z prehistorii oraz zwierzątka, które mieszkają na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie, zwiedzaliśmy Park Narodowy z panią przewodnik, gdzie mieliśmy okazje wejść na górę Łokietka, aby zwiedzić jego jaskinie. Potem pojechaliśmy do pensjonatu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. W dniu 5 go maja pojechaliśmy zwiedzać Kraków. Gdy czekaliśmy na panią przewodnik robiliśmy sobie grupowe zdjęcia na pomniku upamiętnienia bitwy pod Grunwaldem. Na początku zwiedzaliśmy rynek a potem dzwon Zygmunta i Kościół Mariacki. Na koniec podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna zwiedzała muzeum, które znajdowało się pod rynkiem, a druga grupa kupowała pamiątki. Potem była zamiana. Tego dnia zamiast kolacji mieliśmy zorganizowane ognisko. Pyszne były kiełbaski z ogniska:-) Większość z nas była zachwycona! Podczas wieczoru opowiadaliśmy sobie kawały, najwięcej z nas opowiedział Andrzej - specjalista od kawałów. W piątek (6.05) wracaliśmy do domu, ale przed wyjazdem zwiedzaliśmy Kopalnie Soli w Wieliczce, gdzie zeszliśmy 135m pod ziemię!!! Spotkaliśmy skarbnika, który kazał nam toczyć solne bałwany i nosić drewno a w nagrodę dostaliśmy po zakładce do ksiązki. Około godziny 20.00 szczęśliwie wróciliśmy pod szkole i wszyscy rozjechaliśmy się do domów.

zamki 6W dniach 09 - 13.05 klasa VI pod opieką pani wychowawczyni – Anny Alberskiej oraz nauczycielki Bezuye Kurzyńskiej odkrywała szlaki Zamków Krzyżackich. Zwiedziliśmy kolejno zamki w: Gołubiu – Dobrzyniu, Gniewie, Malborku, Kwidzynie oraz Toruń. W każdym zamku czekały na nas innego rodzaju atrakcje. Zamek w Gołubiu – Dobrzyniu, gdzie zresztą nocowaliśmy, zwiedzaliśmy nocą, chodziliśmy po jego komnatach z lampionami, pan przewodnik opowiadał historię oraz legendy związane z miejscem, nie obyło się bez spotkania z duchem Anny Wazówny, który niejednego szóstoklasistę przestraszył nie na żarty. Na zamku w Gniewie próbowaliśmy swych sił w różnych dawnych rzemiosłach: garncarstwo, strzelanie, wybijanie monet, uczestniczyliśmy także w ciekawym seansie multimedialnym poświeconym historii zamku. Zamek w Malborku zwiedziliśmy w wyjątkowy sposób: przebrani za braci - zakonników wykonywaliśmy specjalne zadania zamkowej gry terenowej. Odkrywanie sekretów zamku w Kwidzynie odbyło się już w towarzystwie typowego przewodnika, po zwiedzaniu czekały na nas warsztaty z lepienia gliny (niektóre dzieła zabraliśmy ze sobą do domu!). Wieczory spędzaliśmy na spacerach, grach i zabawach, wspólnym śpiewaniu. Ostatni wieczór spędziliśmy przy ognisku, podsumowując nasze przeżycia i żałując, że wycieczka dobiega końca oraz, że niedługo się rozstajemy. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Toruń wykupując liczne zapasy toruńskich pierniczków. Dojechaliśmy do Warszawy zadowoleni i pełni energii!

starowkaDnia 18.05 klasa 2 udała się na wycieczkę na Krakowskie Przedmieście. Celem naszym było poznanie historii pomników. Widzieliśmy m.in. pomniki: M. Kopernika, B. Prusa, Kardynała Wyszyńskiego. Pani Agnieszka Dyć, nasz przewodnik, przygotowała nam różne zadania do wykonania, dla każdej grupy inne. Na koniec już trochę zmęczeni zjedliśmy pyszne lody. Wycieczka była bardzo udana.

 

W upalny dzień 20.05 klasa 2 wybrała się na wycieczkę do ZOO. Bardzo lubimy tam chodzić. Dzieci przygotowały krótkie informacje na temat wybranych zwierząt. Bawiliśmy się na placu zabaw, jeździliśmy kolejką. Kupowaliśmy pamiątki, jedliśmy lody. Zabawa była wspaniała. Choć pogoda była upalna nam dopisywały humory. Późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły.

d rodziny

 

 

 

 

 

 

konieZ okazji dnia dziecka pojechaliśmy na wycieczkę do stadniny koni „Pata-taj”. Jechaliśmy kolejką WKD, potem jeździliśmy na kucykach. Była też przejażdżka wozem w zaprzęgu konnym po lesie, gdzie podgryzały nas komary. Po powrocie do stadniny upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Wracaliśmy do szkoły kolejką. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

 

 

zooW piątek 3.06 odwiedziliśmy warszwskie ZOO. Każdy z uczniów wyposażony w plan Ogrodu Zoologicznego odszukał na nim swoje ulubione zwierzę, a następnie próbował zaprowadzić tam swoich kolegów i panią. Mimo upałów udało nam się zobaczyć całkiem sporo zwierząt. Trafiliśmy także na porę karmienia fok i mieliśmy okazję dowiedzieć się trochę więcej o tych zwierzętach od ich opiekunów. Nasi uczniowie świetnie radzili sobie z czytaniem palnu i drogowskazów. Po tak intensywnym zwiedzaniu  mogliśmy w drodze powrotnej ćwiczyć wytrwałość zgodnie z hasłem tego miesiąca.

przedstawienie 6

 

 

 

 

 

 

k sztutowoTegoroczna kolonia letnia odbyła się w Sztutowie, miejscowości znajdującej się na Mierzei Wiślanej. Uczestnicy wypoczynku mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc zlokalizowanych m.in. na Wybrzeżu, czy Kaszubach. Naszej kolonii przyświecała idea zapoznania dzieci z zabytkami i atrakcjami odwiedzanego przez nas regionu.
Mottem wyjazdu stały się słowa wieszcza: „Znasz li ten kraj”. Staraliśmy się nie zapominać o dydaktycznym i edukacyjnym wymiarze naszego wyjazdu, proponując naszym wychowankom najciekawszą i najefektywniejszą formę przyswajania wiedzy – naukę połączoną z zabawą.
Podróżowaliśmy szlakiem zamków krzyżackich, odwiedzając miejscowości takie jak: Nidzica, Gniew i Malbork. Sylwetki wybitnych polskich astronomów – Mikołaja Kopernika i Jana Heweliusza, poznaliśmy dzięki zwiedzaniu miast związanych z ich biografią (Frombork, Gdańsk). Oprócz Sztutowa zwiedziliśmy także inne miejscowości nadmorskie zlokalizowane na Mierzei Wiślanej. Odwiedziliśmy Krynicę Morską, gdzie obejrzeliśmy latarnię morską, oraz skorzystaliśmy z atrakcji oferowanych przez wesołe miasteczko. W Jantarze braliśmy udział w warsztatach mających na celu przybliżenie nam historii, kultury i zwyczajów Indian. Wybraliśmy się także do gospodarstwa, w którym obok fermy strusi znajdowały się również pszczele pasieki. Dzięki zorganizowanej prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia tych zwierząt. Wyprawa do kaszubskiego skansenu w Szymbarku zaowocowała zobaczeniem m.in.: Domu do góry nogami, Domu Sybiraka, repliki bunkra „Ptasia Wola”. Podczas tej wycieczki widzieliśmy także najdłuższą deskę, zapisaną w księdze rekordów Guinessa, mogliśmy też nauczyć się kaszubskiej gamy.
W Gdańsku zwiedziliśmy stare miasto (kościół św. Brygidy, kościół św. Katarzyny, kościół Mariacki, spacerowaliśmy Długim Targiem podziwiając m.in. fontannę z Neptunem, Dwór Artusa, widzieliśmy gdańskiego Żurawia). Udaliśmy się także pod Pomnik Obrońców Poczty Polskiej. Popłynęliśmy w rejs na Westerplatte statkiem wycieczkowym „Czarna Perła”, z którego pokładu mogliśmy podziwiać panoramę Gdańska.
Podczas jednej z prelekcji, koloniści zapoznali się z historią Mierzei Wiślanej oraz sposobem pozyskiwania jej największego skarbu – bursztynów.
Chwile odpoczynku od zwiedzania wypełniały zajęcia organizowane w ośrodku i na terenie Sztutowa. Wówczas jeździliśmy konno, urządzaliśmy grilla, poszukiwaliśmy skarbów przy pomocy wykrywacza metali, korzystaliśmy z basenu letniego, graliśmy w siatkówkę. Już od rana aktywnie spędzaliśmy czas uczestnicząc w porannej gimnastyce. Wieczorami z kolei, dawaliśmy upust niespożytej energii tańcząc na dyskotekach, biorąc udział w licznych konkursach, czy zabawach integracyjnych. Gdy tylko pogoda dopisywała, wyruszaliśmy na plażę, by skąpać się w słońcu i morskiej wodzie.
Kolonia pozwoliła nam lepiej się poznać i zacieśnić koleżeńskie więzy. Wspaniale było razem poznawać nowe miejsca, bawić się, plażować i wypoczywać. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje.
Za wszystkie wspaniałe chwile i emocje dziękujemy Wam kochani!
Opiekunowie: Magdalena Dębska, Krystyna Podgórni, Krzysztof Wrzołek, Michał Kucwaj, Martyna Masłoń.

Początek strony