fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Po dwumiesięcznej ciszy, w dniu 1 września, budynek szkoły na nowo rozbrzmiał dziesiątkami dziecięcych głosów. Ze swoimi rodzicami przybyli na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2014/15, którą odprawił ks. Dyrektor. W skupieniu i radości, pełni nadziei oddali się Panu Bogu pod opiekę. Po mszy św. uściskom, opowieściom nie było końca. Starszaki opowiadali o wakacyjnych przeżyciach, nowo poznanych kolegach, zapewniali o swojej tęsknocie za szkołą. Oni czuli się u siebie. W tym gwarze nieco zalęknieni stali uczniowie z zerówek i kl. Ia, gdyż dla nich było to nowe wydarzenie, ale mamy nadzieję, że szybko i oni poczują się u siebie. W tym roku szkolnym nasze grono szkoły podstawowej powiększyło się o jedna klasę zerową i pierwszą. Od tej chwili będzie uczyło się w dziesięciu klasach 200 uczniów.

park kDnia 12 września 2014 roku klasa czwarta i piąta pod opieką p. Jolanty Masłowskiej, p. Martyny Masłoń i p. Mariusza Małysy wybrały się na wycieczkę do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 8.15 w słoneczny i ciepły poranek. Około godziny 10.00 dotarliśmy do Karczewa. Podczas zajęć, dzieci zapoznały się z przyrodą i środowiskiem naturalnym regionu. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję odbyć warsztaty z zakresu garncarstwa, wycinankarstwa i wikliniarstwa. Największą atrakcją okazało się jednak samodzielne zdobienie koszulek z krótkim rękawem. Wyprawę wieńczył spacer po lesie szlakami dzikich zwierząt.

filharmoniaJak każdego roku, również w tym gościmy muzyków z Filharmonii Narodowej. W ubiegłych latach w koncertach brali udział uczniowie pierwszych klas gimnazjum. W tym roku słuchaczami są uczniowie klas 0 – 6 Szkoły Podstawowej. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w piątek w sali fioletowej. Pierwszy koncert zatytułowany był „W krainie Asterixa”. Dzieci wysłuchały pięknie brzmiącej muzyki celtyckiej, dowiedziały się ciekawych informacji od pani Lidii Szpilewskiej, która prowadzi każdy koncert i zapoznały się z instrumentami, na których grali muzycy.  Na lekcjach muzyki wraz z nauczycielem uczniowie opowiadali o tym, co  najbardziej  im się podobało.        
Kolejne koncerty przed nami.

sw szkolyDnia 30 września odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Święta Szkoły. Na początek dyrekcja, specjalnie zaproszeni na te obchody goście, rada pedagogiczna oraz wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zebrali się w kościele na Mszy Świętej. Przewodniczył jej biskup Józef Burzyński. Obecnych było także wiele znaczących osobistości, oprócz dyrektora naszej szkoły ks. dr Sylwestra Jeża, Mszę Świętą sprawowali również ks. prał. Wojciech Łagowski, ks. kan. Arkadiusz Wójtowicz, ks. prał. Janusz Godzisz, ks. prał. Józef Hass, ks. prał. Marek Gałęziewski, ks. dr Zbigniew Godlewski oraz ks. Stanisław Zarosa.
Zaraz po nabożeństwie zostały wręczone dyplomy awansu dla nauczycieli, specjalne nagrody dyrektorskie oraz organu prowadzącego za szczególny wkład wybranych pedagogów w pracę wychowawczo-dydaktyczną oraz stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Następnie zebrani goście, dyrekcja oraz poczet sztandarowy wraz z delegatami klas przeszli pod pomnik patrona szkoły – ks. Piotra Skargi, by składając kwiaty oddać hołd temu wielkiemu Polakowi. Po czym wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w najważniejszym punkcie tegorocznych obchodów czyli poświęceniu kaplicy szkolnej. Uroczystego poświęcenia dokonał sam biskup Burzyński.
Po zakończeniu uroczystości, na boisku szkolnym, odbył się grill dla uczniów całej szkoły oraz specjalny poczęstunek dla gości, dyrekcji oraz rady pedagogicznej.

slubowanie 130 września, podczas obchodzonego rokrocznie Święta Szkoły, klasy pierwsze złożyły na ręce księdza dyrektora Sylwestra Jeża ślubowanie. Przysięgę uczniowską składali uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum w obecności całej społeczności szkolnej: dyrekcji, zaproszonych gości, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów pozostałych klas. Było bardzo uroczyście! Od tego momentu wszyscy pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum im. ks. Piotra Skargi. Witamy w naszych szeregach!

kaplica posOd momentu kiedy powstała nasza szkoła, czyli 1 września 1997 r.  doświadczamy opieki Pana Boga. Każdego roku, miesiąca i dnia obdarowuje On nas swoimi łaskami i błogosławi nam. Wyrażą się to w rozwoju szkoły. Kiedy zaczynaliśmy 18 lat temu była jedna klasa z 28 uczniami i niewielki budynek zaadoptowany z domu katechetycznego. Dzisiaj w szkole uczy się 430 uczniów w nowowybudowanym gmachu dydaktycznym a zajęcia sportowe odbywają się w nowej sali gimnastycznej. Pracując w bardzo dobrych warunkach lokalowych czuliśmy, że czegoś brakuje, czegoś co byłoby sercem tego miejsca.
Spełniliśmy nasze marzenia, a jednocześnie podziękowaliśmy Panu Bogu za Jego opiekę nad nami. Dnia 30 września podczas corocznych obchodów święta szkoły ks. bp Józef Górzyński dokonał poświęcenia kaplicy szkolnej. Następnego dnia o godz. 7.30 ks. Dyrektor odprawił pierwszą mszę św. w której uczestniczyli przedstawiciele grona pedagogicznego, rodziców i uczniów. Od tego dnia w każdy czwartek w kaplicy jest msza św. podczas której dziękujemy Panu Bogu i prosimy o błogosławieństwo. W ciągu dnia uczniowie nawiedzają kaplicę, aby szukać umocnienia przed Najświętszym Sakramentem.

obloczynyW życiu naszej szkoły bardzo ważne miejsce zajmuje modlitwa. Jesteśmy przekonani, że nie można dobrze ukształtować człowieka jeśli zapomni się o wymiarze duchowym.
W programie wychowawczym szkoły istotne miejsce zajmuje odniesienie do Pana Boga. Mamy bowiem świadomość, że nie osiągniemy sukcesów wychowawczych bez Jego pomocy. Po tę pomoc zwracamy się podczas porannej modlitwy, a przede wszystkim podczas wspólnych mszy św. Wówczas modlitwie przewodniczy ks. Dyrektor w asyście służby liturgicznej, którą stanowią ministranci. Do ich grona należy kilkunastu chłopców z klas. III – VI. Podczas mszy św. 3 października kolejnych pięciu dołączyło po prawie rocznym okresie przygotowania. W obecności uczniów ze szkoły podstawowej chłopcy otrzymali komże i po raz pierwszy w pełnym stroju liturgicznym posługiwali przy ołtarzu.

d bullerbynOpowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn, powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Współautorem adaptacji i reżyserem przedstawienia „Dzieci z Bullerbyn” jest Krzysztof Jaślar. Spektakl pełen jest pięknych, melodyjnych piosenek, muzyki i tańca. Klasy 2, 3a, 3b wybrały się na niego 2.10.2014 r. do teatru Syrena.

kpr szkola

 

 

 

 

 

 

 

 

d naucz 1Drodzy Nauczyciele!
Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej pracy trzeba będzie czekać
długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.
Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Takimi oto słowami dziękowali uczniowie kl. 2 wszystkim nauczycielom podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

14.10.2014 r. klasa 0a, 0b oraz klasa 1b odwiedziły Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, gdzie odbyła się lekcja muzealna i zajęcia warsztatowe. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali jednej z legend warszawskich. Następnie współuczestniczyli w pracy artysty grafika, który wykonał linoryt ilustrujący opowiadaną legendę. W tym czasie dowiedziały się między innymi, co to jest linoryt i na czym polega technika druku wypukłego. Na pamiątkę każdy otrzymał samodzielnie wytłoczoną odbitkę linorytu.

warszawskie legendy14 października 2014 roku klasa 1a udała się w niesamowitą podróż do minionych czasów. Za sprawą pani przewodnik Agnieszki Dyć i jej zaczarowanego pudełka mogliśmy się stać, dosłownie, bohaterami  różnych warszawskich legend. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w każdej wyprawie do kolejnej opowieści. Dzieci poznały  Warszawską Syrenkę, Warsa i Sawę, Makarego Kulawika, Księcia zaklętego w niedźwiedzia, Żołnierza, który sprowadził cudowną figurę Jezusa, Bazyliszka, Maćka Kwasiżura i diabła Chmielorza.

Dzień Edukacji Narodowej nasza klasa spędziła na wyciecze po Warszawie. Tematem przewodnim wycieczki były "Legendy Warszawy". Była to nie tylko wycieczka, ale również pewnego rodzaju "podróż w czasie".
Przewodnik Michał w bardzo interesujący sposób opowiadał nam pełne magii historie z życia dawnej Warszawy. Z uwagą słuchaliśmy opowieści przewodnika dotyczących Warszawy oraz ludzi i wydarzeń z nią związanych. Opowiedział nam o powstaniu Warszawy wg. legendy o Warsie i Sawie. Wysłuchaliśmy również:  legendy o Bazyliszku, legendy o Białej Damie mieszkającej na Zamku Królewskim, czy legendy o tym jak miecz Króla Zygmunta znajdującego się na kolumnie ocalił miasto przed suszą. Spacerując uliczkami Starego Miasta odnajdywaliśmy również miejsca związane z opowiadanymi legendami. Naszą wędrówkę zakończyliśmy przy pomniku "Syrenki Warszawskiej" - symbolu naszej stolicy.
Wycieczka była dla mnie bardzo atrakcyjna a poznane legendy przybliżyły mi tradycję, obyczaje  i historię Warszawy. Wycieczka długo zostanie w mojej pamięci.

Bartosz ucz. kl.2

m narodowe14 października 2014r. klasa 4 i klasa 5 wraz z wychowawcami udały się do Muzeum Narodowego.
Uczniowie klasy czwartej brali udział w lekcji muzealnej pt.: „Mumie, sarkofagi i amulety”. Celem tej lekcji było zaznajomienie uczniów z tematyką Starożytnego Egiptu. Uczniowie klasy piątej uczestniczyli w lekcji pt.: „Świat mitów”. Wizyta w Muzeum Narodowym spełniła oczekiwanie uczniów, a przede wszystkim wzbogaciła ich wiedzę.

 

wycieczka 3Dnia 16 października klasy 3a i 3b pojechały na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego do Grzybowa koło Płocka.
Podczas zajęć z Peterem Stratenwerthem poznaliśmy zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeliśmy się z bliska pracy rolnika, dowiedzieliśmy się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę, poznaliśmy zasady zrównoważonej konsumpcji oraz nauczyliśmy się doić kozy!
W trakcie zajęć w Biopiekarni dowiedzieliśmy się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyliśmy jak miele się ziarno, upiec razową bułkę lub chlebek.
Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego dzieci miały okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół. Jednocześnie mogliśmy zobaczyć hodowlę trzmieli oraz dowiedzieliśmy się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających.
Dzieci zainteresowane też były tradycją i kulturą polskiej wsi i nauczyliśmy się jak zrobić piękne wycinanki sannickie.
Zostały też przeprowadzone zajęcia z gleboznawstwa, zbieranie buraków oraz prezentacje na temat energii odnawialnych ilustrowane bogatymi przykładami (ośrodek zaopatrzony jest w baterie i kolektory słoneczne).                                                    

w obrazkowW dniach 17 i 18 października gościliśmy w naszej szkole p. Marie Parzuch, która od wielu lat kolekcjonuje obrazki sakralne. Obrazki ukazywały wielką miłość ludzi do Pana Boga i do swojej Ojczyzny. Była to lekcja religii, historii i patriotyzmu. Obrazki zachwycały swoim pięknem, kunsztem wykonania i estetyką. Sztuką artystyczną. Wystawa była okazją do zapoznania się z kulturą i tradycją chrześcijańską  w dawnych czasach.. Skłaniała do przemyśleń i refleksji nad własnym życiem.

 

tytus malakamienica24.10. 2014 r. klasa 1b udała się do Teatru Kamienca na spektakl pt. „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą”, który powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa. Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

m kolekcjiNie ma to jak założyć własne muzeum. 24 października 2014 roku klasa 1a założyła własne muzeum, Muzeum Kolekcjonerstwa. Na tę wystawę zjechały się największe sławy, czyli uczniowie klasy 1a aby zaprezentować swoje zbiory. Mogliśmy podziwiać kolekcje biżuterii, pamiątki z wakacji, zabawek, książek, a nawet latarek. Każdy kolekcjoner w kilku słowach zaprezentował swój zbiór, opowiedział o okolicznościach jego powstania, liczebności czy też ciekawostkach związanych z wybranymi eksponatami. Myślę, że wszystkie osoby odwiedzające nasze Muzeum były pod dużym wrażeniem oraz zapałały chęcią założenia własnej kolekcji.

otrzesiny 1Witajcie w naszej bajce. Tak to się rozpoczęło. W dniu 25 października 2014 roku nasze pierwszaki przeszły otrzęsiny. Dzieci niczego nieświadome przyszły do szkoły a tu czekała na nich wielka niespodzianka. Przywitał ich Pan Kleks we własnej osobie a ich rodzice zamienili się w różne postacie z bajek. Zadaniem dzieci było zaliczenie dziesięciu konkurencji. Każdy kto je wykonał, dostawał piega na twarz i mógł zostać dopuszczony do Pasowania na Pierwszoklasistę oraz stawał się godny nosić miano ucznia KZE. Było wiele śmiechu i mnóstwo radości. Zabawę zakończyło wspólne grillowanie i świętowanie przy suto zastawionym stole.

rozaniecW październiku – miesiącu w szczególności poświęconemu Maryi – chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Oczywiście liczyła się pomysłowość – oryginalność. Prac, czyli różańców było dużo i jury miało trudną pracę – jak wybrać spośród wielu ten, który jest najpiękniejszy, najbardziej pomysłowy? Te smaczniejsze – z płatków śniadaniowych, czy żelków najchętniej zjadłoby się od razu. Inne różańce przykuwały oko poprzez wkład – pracochłonność. Tak, czy inaczej uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w swojej pracy.

koloradoCzas na mały relaks. Po długich i żmudnych przygotowaniach do występu „Pasowania na pierwszoklasistę” a wcześniej otrzęsinach bawiliśmy się w sali Kolorado. To było nasze pierwsze wyjście poza szkołę. Pierwsze wyjście, gdzie należało pamiętać o zasadach ruchu drogowego, słuchać uważnie komunikatów, że np. wysiadamy z autobusu, i należy iść w parach „głowa za głową”. Uff… udało się, wyjście możemy zaliczyć do bardzo udanych, pod każdym względem.

wozkiOd lat nasza szkoła współpracuje z Żoliborskim Stowarzyszeniem Dom - Rodzina - Człowiek poprzez uczestnictwo w akcji „Nakrętka”. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia wózków inwalidzkich podopiecznym stowarzyszenia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego celebrowaną w intencji Stowarzyszenia przez Biskupa kmdr. Janusza Bąka. Druga część odbyła się w Służewieckim Domu Kultury. Pani Prezes Zofia Korzeniecka - Podrucka przedstawiła sprawozdanie z akcji. Na trzy wózki zebrano 27 ton i 540 kg nakrętek, wózki kosztowały 22 032 zł. Wózki elektryczne otrzymały trzy osoby: Pani Barbara, Ania i Dominika. Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów dla Korkowiczów. W imieniu naszej szkoły w uroczystości wzięli udział Jaś Brzeźny, Julka Nikoleizig oraz Ada Sielewiesiuk.
Nakrętkowa Akcja rusza teraz dla: pani Ewy z Żyrardowa, pana Wojtka z Warszawy i dla Adrianka z Podlasia.
Pamiętajcie, że taka mała nakrętka może zmienić dużo w życiu osób potrzebujących.

powazki 1a31 paździerkinka 2014 roku klasa 1a pierwsze wybrała się na spacer na Cmentarz Powązkowski.  Mieliśmy dwa główne cele nawiedzenie grobów dwóch pisarek, pani Marii Kownackiej i jej przyjaciółki Janiny Porazińskiej oraz posprzątanie kilku zaniedbanych grobów. Dzieci mogły zobaczyć na grobie pani Kownackiej figurkę Plastusia. Dowiedziały się, że pani Janina Porazińska właśnie wraz z panią Kowancką były zachwycone postacią Pinokia i jego historią. Postanowiły więc, że stworzą własne postacie trochę podobne do tego ulubionego bohatera. I tak powstał Kichuś i Plastuś. Pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicz i pozostawiliśmy kartki, jako wyraz naszej pamięci.

t swietychListopad to czas zadumy nad życiem, przemijaniem, śmiercią. To również wspomnienie – a właściwie – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamięć o Świętych ma nas zachęcić do radowania się w Panu, bo jak powiada święty Paweł w Liście do Filipian (Flp 4, 4) „Radujcie się zawsze w Panu! Jeszcze raz mówię: radujcie się!” Owe radowanie nie jest tylko pustą radością, ale oczekiwaniem Nieba, do którego zmierzamy, a Święci mają nam o  tym przypomnieć, wskazywać drogę, być wzorem do naśladowania. W naszej szkole odbył się Tydzień Świętych, w którym brały udział klasy  0 - 3.  Każda z klas miała niejako „własny czas” świętowania ( klasy: trzecie – poniedziałek, druga – wtorek, pierwsze – środa, zerówki – czwartek). Polegało ono na tym, że w danym dniu uczniowie przebierali się za „jakiegoś” Świętego , a potem na wspólnym apelu prezentowali sylwetkę danej osoby – postaci Świętego lub Świętej. Dało to uczniom – właściwie wszystkim nie tylko tym, którzy przedstawiali postać - sposobność zapoznania się z biografią wielu Świętych Kościoła Katolickiego.  Dodatkowo klasom przedzielono zadanie specjalne, do wykonania z wychowawcą klasy. Miejmy nadzieję, ze w świadomości uczniów na długo pozostanie „wspomnienie Świętych”, których mamy tak wielu.

11 11W piątek, 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa IV wraz z wychowawczynią: p. Jolantą Masłowską. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy szkoły podstawowej zebrały się na żółtej sali gimnastycznej, aby wspólnie przypomnieć sobie ten ważny moment z historii naszej ojczyzny. Uczniowie klasy IV przywołali różne fakty historyczne – od rozbiorów, przez powstania, po odzyskanie niepodległości, śpiewali patriotyczne piosenki, deklamowali wiersze.
Apel bardzo się wszystkim podobał, uczniowie klasy IV zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Święto odzyskania niepodległości zostało przeżyte w duchu patriotyzmu, z należytą powagą i szacunkiem. 

marszalekW przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy VI udali się na Plac Piłsudskiego w Warszawie, by oddać hołd I Marszałkowi Polski, Józefowi Piłsudskiemu. Dopełnieniem tego wydarzenia była modlitwa przy Grobie Nieznanego Żołnierza za tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Jako członkowie projektu „Mały Patriota” daliśmy świadectwo naszego patriotyzmu.

 

zolnierz

 

 

 

 

 

 

mis25 listopada, klasy 0 - 3 obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto ustanowione 25 listopada 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania popularnej maskotki. Zabawę rozpoczęła niezwykła parada z ulubionymi misiami - pluszakami. Dzieci uczestniczyły także w quizie przyrodniczym: "Co wiemy o niedźwiedziach?? Nie obyło się także bez słodkiego misiowo - miodowego poczęstunku.

 

 

 

2 grudnia 2014 r. byłam z klasą na warsztatach w Muzeum Etnograficznym. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać rożne tradycje związane z świętami Bożego Narodzenia.
Dowiedzieliśmy się co to jest podłaźniczka (lub rajskie drzewko) - to ucięty czubek choinki, który wieszano nad stołem. Był on ozdobiony orzechami, jabłkami, ciastkami, słomkowymi zabawkami. Najbardziej podobała mi się ozdoba w kształcie kuli wykonana z opłatka, nazywano ją światem. W staropolskich chatach jako dekorację stawiano w kącie izby snop zboża na który mówiono diduch.
Zwyczaj stawiania choinki w domu, jak to teraz robimy, przywędrował do nas z Niemiec około 200 lat temu.
Wspólnie mieliśmy okazję przygotować tradycyjny staropolski stół Wigilijny. Był odświętnie udekorowany i znalazło się na nim 12 tradycyjnych postnych potraw .
Wysłuchaliśmy historii o tym jak dawniej chodzono po kolędzie i obejrzeliśmy stroje w jakie przebierali się kolędnicy (anioł, starzec, czart, turoń, bocian, gwiazdor).
Obejrzeliśmy wystawę szopek krakowskich, które były bardzo kolorowe i bogato zdobione. Na zakończenie lekcji dostaliśmy kartki świąteczne. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Ania Talar kl.2

mikolaj5 grudnia od samego rana wszystkie dzieci z kl 0 - 3 z niecierpliwością czekały na przybycie najważniejszego gościa – Św. Mikołaja. Przywitany serdecznie przez wszystkie dzieci  Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał prezenty, za które dzieciaki odwdzięczyły się wierszami i pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Potem były pamiątkowe zdjęcia i obietnica spotkania już za rok!!! Do zobaczenia Mikołaju  .
Spotkanie ze Św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło naszym uczniom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dużych i małych.

lego 1a

Spacer po Warszawie nie wychodząc ze szkoły? Tak to możliwe. Dnia 5 grudnia 2015 roku dzieci z klasy 1a zamieniły się w budowniczych Warszawy, a może przewodników po niej. Z okazji Mikołajek dzieci budowały z klocków LEGO charakterystyczne budowle Warszawy: Zamek Królewski, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy, Kamienice Starego Miasta. Pan, który prowadził warsztaty zapoznał dzieci z krótką historią poszczególnych budowli oraz omówił z nimi podstawowe elementy ich konstrukcji. Nasza Warszawa powstawała 2 lekcje, a emocje z tego nietypowego spaceru towarzyszyły nam przez cały dzień.

biblioteka 1aDnia 8 grudnia 2014 roku miało miejsce Pasowanie na czytelnika. Pani Ewa nasza bibliotekarka wytłumaczyła dzieciom jak należy szanować książki, omówiła księgozbiory jakie są w naszej szkole. Następnie jedno z dzieci weszło w rolę książki i poprosiło pozostałe dzieci o to, by przestrzegały pewnych zasad, których należy przestrzegać czytając książkę. Po czym każde z dzieci zostało pasowane na czytelnika i wypożyczyło sobie z biblioteki swoją pierwszą książkę.

g kasdepke10 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wybitnego pisarza dzieci i młodzieży Pana Grzegorza Kasdepke. Autor m.in. "Kacperiady", "Mitów dla dzieci"," Co to znaczy..." i wielu innych.Podczas spotkania autor opowiadał o sobie , o przygodach i sytuacjach, które miały wpływ na powstawanie książek i opowiadań. Z wielką radością odkrył też nam tajemnicę imion bohaterów tych  książek. Wszyscy uczniowie z wielką ciekawością przysłuchiwali się tym opowieściom.
Pan Grzegorz Kasdepke odpowiedział też na liczne pytania naszych uczniów. Dzięki temu ze spotkania wyszliśmy bogatsi nie tylko w wiedzę o samym autorze i jego warsztacie literackim ,ale też poznaliśmy plany naszego gościa na przyszłość.
To było bardzo udane spotkanie, mówili uczniowie i nauczyciele w nim uczestniczący.

roraty 2014

 

 

 

 

 

 

wigilia sw

 15 grudnia 2014 r. w Sali Zielonej o godz. 14.15 - odbyła się wigilia świetlicowej wspólnoty złożonej z uczniów klas 0 - 3 (uczęszczających na świetlicę) oraz z wychowawców świetlicy: p. Magdaleny Dębskiej, p. Małgorzaty Felicjańczuk, p. Piotra Wojciechowskiego oraz p. Marty Nikoleizig. Nasze spotkanie opłatkowe zaszczyciła swoją obecnością p. Dyrektor Anna Żak. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia oraz śpiewaliśmy razem kolędy - karaoke. Wspólne kolędowanie uświetnił słodki poczęstunek.

orszakWe wtorek 6.01.2015 roku ulicami Warszawy już po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie wyruszył o godzinie 12.00 z Placu Zamkowego, następnie przemaszerował Krakowskim Przedmieściem, aż do ulicy Królewskiej skręcając następnie na Plac Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.
Jak co roku cała nasza szkoła wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu stanowiąc najliczniejszą grupę uczestników ze wszystkich szkół. Przed wyruszeniem orszaku, na Placu Zamkowym wystąpił chór szkoły podstawowej czyli Serafinki pod okiem p. Barbary Jurczyk w repertuarze kolędowym oraz grupa uczniów klas 4-5 w tańcu dworskim przygotowana przez p. Marynę Masłoń. Uczniowie klas 0-5 wraz z rodzicami szli w Orszaku Zielonym Króla Melchiora oraz Niebieskim Króla Baltazara. Na Placu Piłsudskiego obok stajenki wystąpił także chór złożony z nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Natomiast uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum zaangażowani byli w działania wolontariackie. Grupka młodzieży wydawała materiały (korony, śpiewniki, obrazki święte, gazetki misyjne), natomiast liczna grupa pozostałych pod okiem nauczycieli rozdawała te materiały przybyłym na Orszak Warszawiakom.
Wszyscy od godziny 10.30 aż do 14.00 sumiennie wykonywali swoje zadania. Wolontariusze rozdali tysiące śpiewników, koron, gazetek. W tym roku aura niezbyt sprzyjała, choć słońce świeciło temperatura była iście zimowa! Niemniej na Orszak stawiliśmy się w komplecie, by a radością wziąć udział w tym wyjątkowym święcie, które zgromadziło w Warszawie w tym roku ponad 100 000 osób!
Wspólne działania uczniów, nauczycieli i rodziców sprawiły, iż udział naszej szkoły w tegorocznym Orszaku Trzech Króli okazał się ponownie wielkim sukcesem. Za całe zaangażowanie Ksiądz Dyrektor dziękował wszystkim osobiście na porannej środowej modlitwie.

k sniegu7 stycznia dzieci z kl. "0"a i "0b" wybrały się do Teatru Baj na przedstawienie: "Królowa Śniegu".
Przedstawienie w dwóch aktach, słowackiego reżysera Kamila Žiški, wszystkich oczarowało, także dzięki wyobraźni bułgarskiej scenografki Mariety Golomehovej. Plastikowe przezroczyste wertikale, dekoracje – przy odpowiednim świetle sprawiały wrażenie lodowej krainy. Niektóre postaci zostały wykonane z zaskakujących elementów, np. plastikowych sztućców. Wspaniała gra aktorów, piękne lalki i niezwykłe dekoracje sprawiały, że dzieci z wypiekami na twarzy oglądały przedstawienie.
Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Hansa Christiana Andersena, gdyż to między innymi dzięki nim, dzieci poznają świat wartości, uczą się odrózniać dobro od zła.

jaselka„Lat temu już całe wieki, pokoleń wiele człowieka, jak dawno, to sam nie wiem… ziemia złączyła się z niebem. Do Maryi w Nazarecie przyszedł anioł i rzecze!!!!” Tak oto opowieść narodzenia Boga – Człowieka została na nowo przedstawiona w naszej szkole. W tym roku „aktorami” byli najstarsi uczniowie szkoły podstawowej. Klasa VI „wchodząc w rolę” różnych postaci przybliżyła nam historię Bożego Narodzenia wpisaną w współczesny świat, który zagubił gdzieś piękne wartości, takie jak miłość. Uroku inscenizacji dodały kolędy opracowane przez panią Barbarę Jurczyk wraz z serafinkami. Podkreślały one świąteczny klimat i sprawiły, że poczuliśmy „smak” świąt. Jasełka odbyły się 10 stycznia, na sali gimnastycznej. Uczniowie mieli okazję ujawnienia swoich rozlicznych talentów. Tradycyjnie była to też sposobność do podzielenia się opłatkiem, spędzenia czasu z rodziną, a także możliwość posłuchania kolęd w wykonaniu chóru, składającego się z rodziców, nauczycieli, który „pierwsze” swoje wystąpienie miał podczas tegorocznego Orszaku trzech Króli.

w kulturaWe wtorek - 13 stycznia 2015r., w naszej szkole odbył się już siódmy z kolei Wieczór z kulturą - podczas, którego zostały zaprezentowane następujące przedstawienia w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne:
Śpiąca królewna (aktorzy klas 0 i 1),
Kot w butach (aktorzy klas 0 i 1),
Złota rybka ( aktorzy klas 0 i 1),
Opowieść wigilijna (aktorzy klas 2 i 3),
Piotruś Pan (aktorzy klas 2 i 3).
Natomiast w sali zielonej można było obejrzeć wystawę twórczości plastycznej wychowanków świetlicy klas 0 - 3, by w ten sposób dowiedzieć się, czym zajmują się dzieci na co dzień po zajęciach edukacyjnych, w ramach zajęć świetlicowych. Wystawie towarzyszył słodki poczęstunek w formie szwedzkiego stołu.

plastusDnia 15 stycznia 2015 roku uczniowie klasy 1a po raz pierwszy udali się  na przedstawienie do teatru. Obejrzeliśmy przedstawienie „Plastusiowy Pamietnik” .
O Plastusiu prawie wszystko wie Plastusiowy Pamiętnik, który jest największym przyjacielem Plastusia. To jemu Plastuś opowiedział prawie wszystkie swoje przygody, to na jego Kartkach Plastuś narysował i opisał swój piórnikowy świat. Pamiętnik Plastusia i jego Kartki chętnie przedstawią mieszkańców piórnika, bo nie każdy wie, jakie to barwne towarzystwo. Poznacie też Tosię, Zosię, Jacka, a nawet niezbyt grzecznego Witka. Pamiętnik opowie prawie wszystko o Plastusiu z nadzieją, że podpowiecie mu, gdzie ma go szukać, bo dawno temu, nie wiadomo dlaczego ich drogi się rozeszły. Ten Plastuś jest taki: cały z plasteliny, ma duży nos, odstające uszy i zielone majteczki. Wszyscy mówią, że jest śliczny. Kto powie, gdzie on jest, dostanie 4 malowanki i 1 żółtą wstążeczkę.

zima

 

 

 

 

 

 

d babci 0Dzisiaj w naszej klasie dzień bardzo wesoły
Babcia z Dziadkiem przyszli tu do naszej szkoły!
Z nami się radują z nami wyśpiewują:)
Hej kolęda kolęda!!!!
16 stycznia klasy zerowe zaprosiły Najukochańsze Babcie i Najukochańszych Dziadków na anielsko – pasterskie kolędowanie.  Dziewczyny wystąpiły w roli aniołów, a chłopcy jako pasterze. W małych jasełkach znalazły się tańce z latarenkami, z poduszkami, z ciupagami, recytacje, śpiewy kolędowe i pastorałkowe a wszystko z serca, żeby otoczyć naszych wspaniałych gości najlepszymi noworocznymi życzeniami zapisanym w samodzielnie wykonanych kwiatowych laurkach. A na koniec nie mogło się obyć bez słodkiego akcentu,  przygotowanego przez szkołę i rodziców. Poczęstunek był miłą okazją do rozmów, spotkań, wymiany serdeczności.

k bajekWe wtorek 10 lutego w naszej szkole miało miejsce ukoronowanie kilkumiesięcznej pracy grupy z zajęć artystycznych muzycznych. Było to przedstawienie muzyczne pod tytułem "W Muzycznej Krainie Bajek”. Miało ono na celu zaprezentowanie dzieciom piosenek z filmów animowanych z dużym naciskiem na filmy Disney’a. Było ono wystawiane dwa razy: po raz pierwszy dla dzieci ze szkoły podstawowej o godzinie 10.00 oraz dla rodziców i osób chętnych o godzinie 18.00.  
Udział wzięli wszyscy uczniowie uczestniczący w zajęciach . Każdy z nich wystąpił przede wszystkim jako solista. Każdej piosence towarzyszył krótki tekst wraz z najbardziej znanym cytatem z danego filmu. Publiczność, zarówno dziecięca jak i złożona z rodziców i znajomych, była pod wysokim wrażeniem.
Ogólnie przedstawienie bardzo się podobało. Wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach.

bal k 1Dnia 12.02 w "Tłusty Czwartek" odbył się Bal Karnawałowy dla klas 0 - 3.
Dzieci przebrane były za postacie z bajek:królewny, rycerzy,smoki,księżniczki, koty itp.
Wodzirejem była Pani Joanna Olędzka, która z wielkim zaangażowaniem prowadziła konkursy i zabawy.
Dzieci bardzo chętnie bawiły się. W przerwie odbył się poczęstunek, zjadły pyszne pączki zakupione przez szkołę oraz inne słodkości i owoce zakupione przez rodziców.
Po powrocie na salę dalej wspaniale się bawiły. Szczęśliwe i troszkę zmęczone powróciły na obiad.

lego13.02.2015 r. klasa 2 udała się na Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Główną ideą wystawy było przypomnienie i przywrócenie najmłodszym „analogowych” zabaw, między innymi klockami LEGO. Tworzenie budowli z tych najsłynniejszych duńskich klocków rozwija wyobraźnie przestrzenną dzieci, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność.

 

rekolekcjeJak co roku rekolekcje wielkopostne dla szkoły podstawowej rozpoczęły się środą popielcową. Na Mszy Świętej w danym dniu kazanie wprowadzające nas w czas wielkiego postu i równocześnie rekolekcji wygłosił ksiądz Dyrektor. Przez kolejne dni, czyli czwartek i piątek ćwiczenia duchowe prowadziła siostra wraz z pomocnikami. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Hitem niejako okazała się pieśń „Gdy wszyscy święci idą do Nieba”. Dzieci w tym czasie przygotowywały swoje postanowienia wielkopostne, aktywnie uczestniczyły w prowadzonych przez siostrę ćwiczenia duchowe. Na zakończenie rekolekcji odbyła się Droga Krzyżówa w kościele parafialnym.

festiwal spPo ogromnym zainteresowaniu i sukcesie ubiegłorocznego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej wraz z jury zdecydowałyśmy się powtórzyć to wydarzenie. Ilość zgłoszeń, poziom przygotowania się uczestników i ich zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania. Na scenie w sali zielonej zaprezentowali się uczniowie klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej. Uczestnicy wykonywali utwory w języku angielskim, francuskim oraz hiszpańskim. Ponadto oprócz talentu wokalnego ujawniły się talenty choreograficzne i taneczne ;)
Po burzliwych obradach jury w składzie: Barbara Jurczyk, Agnieszka Wojtasiak i Jolanta Masłowska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

  • I miejsce Jan Skaskiewicz
  • II miejsce Maria Wolińska / Krzysztof Kossacki
  • III miejsce Laura Koralnik
  • Wyróżnienie Julia Klepacka / Zofia Płucisz
  • Wyróżnienie duet Barbara Łuczyńska i Natalia Pyrża
  • Nagroda publiczności Jan Skaskiewicz

Dziękujemy wszystkim wykonawcom piosenek za wspaniałe występy, publiczności za udział i owacje, jury za pomoc w wyłonieniu zwycięzców, a dyrekcji za ufundowanie nagród. Dziękujemy także uczennicom klasy 1c które pod kierunkiem i z pomocą pani Agnieszki Radke przygotowały wspaniałe dekoracje i plakaty.
A Wam kochani wykonawcy przypominamy: Pamiętajcie, że konkurs niesie za sobą wygranych i tych, którzy dopiero wygrają. Nie myślcie więc o wygranej, ale o tym, że Wasz występ sprawił ogromną radość Wam, publiczności i na pewno zachęci Wasze koleżanki i kolegów do udziału w przyszłym roku szkolnym.
W imieniu jury dziękuję za wspólnie spędzone muzyczne chwile. To była dla nas prawdziwa przyjemność. Do zobaczenia w przyszłym roku - Agnieszka Wojtasiak

kardynal

 

 

 

 

 

 

polscy poeciDnia 16.03.2015 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - 3 "Polscy poeci - dzieciom", organizowany przez szkolną bibliotekę przy współpracy nauczycieli. Do konkursu zgłosiło się 40 uczniów.
Recytatorzy z przejęciem deklamowali utwory znanych polskich poetów, a widownia nagradzała ich gromkimi brawami. Konkurs był urozmaicony karaoke - cała widownia śpiewała ulubione piosenki dla dzieci, śledząc tekst na ekranie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zdobywcy nagród i wyróżnieni  - nagrody książkowe.
Nagrody: Gabriela Duczek z klasy 1b, Justyna Brzeźna z klasy 2, Piotr Bittel z klasy 1a
Wyróżnienia:  Helena Działak z klasy 0b, Agata Sykut z klasy 0a, Franciszek Chromik z klasy 1b, Jan Brzeźny z klasy 3a, Gabriela Marczewska z klasy 3a, Julia Nikoleizig z klasy 3b, Hanna Grzanka z klasy 3b.

asteriadaWiadomość z ostatniej chwili:
W XIV Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej nagrody zdobyli:
Justyna Brzeźna (2p) - III miejsce
Monika Styczek (1c) - wyróżnienie
Adam Czerski (3a) - I miejsce
Zespół Muzyczny "Kefas" - I miejsce

 

godzina morswina

 

 

 

 

 

 

k kosackiW piątek, 17 kwietnia dwoje uczniów z naszej szkoły: Krzysztof Kossacki z klasy IV szkoły podstawowej oraz Zuzanna Pacułt z klasy Ib gimnazjum wzięli udział w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2015”. Festiwal organizowany jest przez Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie. Krzyś wystąpił z piosenką „Tous les garçons et les filles” z repertuaru Françoise Hardy, Zuzia natomiast zaśpiewała utwór piosenkarki ZAZ „Le long de la route” pochodzącą z albumu „ZAZ”. Obydwoje otrzymali gromkie brawa publiczności, a przede wszystkim najbardziej im kibicującej p. Kiljan czyli nauczycielki języka francuskiego w naszej szkole. Koncert Laureatów, w trakcie którego ogłoszone będą wyniki, dopiero przed nami. Gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

m bozaZapraszamy na modlitewne czuwanie przed kopią cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej!.
Od dnia 26 kwietnia od godz. 19.00 do dnia 27 kwietnia do godz. 18.00 w kościele parafialnym przy naszej szkole trwać będzie nawiedzenie Matki Bożej w kopii swego obrazu.
Zachęcamy Państwa do osobistej modlitwy przed cudownym obrazem.
Nasza szkoła będzie czuwać w poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 9.00.

dz flagi

 

 

 

 

 

 

1 komuniaW tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 19 uczniów. Tą Uroczystość poprzedził Sakrament Pokuty i Pojednania, który miał miejsce 3 maja 2015 r. w kaplicy na Bielanach. Dzieci przez cały rok szkolny przygotowywały się do przyjęcia Pana Jezusa poprzez systematyczną naukę, pogłębianie wiedzy religijnej, spotkania w drugą niedzielę miesiąca wraz z uczestnictwem we Mszy Świętej. Pan Bóg był dla nas łaskawy, jeśli chodzi o pogodę (oczywiście nie tylko pod tym względem), która w tym roku była piękna – dopisało nam słoneczko. Przed kościołem rodzice – jak to bywa w zwyczaju – pobłogosławili swoje dzieci. Na Mszy Świętej piękne kazanie wygłosił ksiądz Dyrektor. Oczywiście wśród bogatych przeżyć najważniejsze w tym dniu było pełne uczestnictwo dzieci w Ofierze Eucharystycznej. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Barbara Jurczyk wraz z serafinkami, a kościół pięknie udekorowała siostra Michaela (siostra zakrystianka z tutejszej parafii). Na Uroczystości nie zabrakło Pani Dyrektor, która była w tak ważnej dla uczniów pierwszokomunijnych chwili. Dziękuję wszystkim za wsparcie modlitewne.

f maryjnyWe wtorek, 26 maja 2015, w wyjątkowym dniu, bo w święto Matki odbył się w naszej szkole wspaniały festiwal. Była to II edycja Festiwalu Piosenki Religijnej, w tym roku motywem przewodnim była piosenka maryjna, stąd festiwal odbył się pod hasłem „Chwalmy Maryję”.
Impreza zorganizowana została przez klasę IIb wraz z wychowawczynią panią Basią Jurczyk w ramach akcji gospodarzenia szkołą.
O godzinie 10.00 wszystkie klasy naszej szkoły, od zerówki poczynając na klasach III-cich gimnazjum kończąc, zebrały się w żółtej sali gimnastycznej, aby zaśpiewać własną pieśń, posłuchać występów innych klas oraz piosenki śpiewanej przez nauczycieli. Klasy występowały na specjalnie przygotowanej do tego scenie, według przemyślanego harmonogramu. Cały koncert trwał aż do godziny 14.00, pomiędzy występami uczennice z klasy IIb opowiadały o znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce, a najmłodsi mieli okazję oznaczyć te ważne miejsca na mapie Polski. Wszystkie klasy wspaniale się zaprezentowały, a repertuar był bardzo różnorodny. Oto jakie piosenki śpiewały poszczególne klasy:
Szkoła Podstawowa:

  • 0a - „Do Maryi tup tup tup”
  • 0b - „Historia”
  • 1a - „Mama czuwa, mama wie”
  • 1b - „Matko Boska Częstochowska”
  • 2 - „Maryjo, śliczna Panna”
  • 3a - „Czarna Madonna”
  • 3b - „Jezus swoją Matkę pozostawił”
  • 4 - „Matko Boga”
  • 5 - „Wspaniałą Matką”
  • 6 - „Bogurodzica”

d rodziny"Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i narodu" to motto tegorocznego Dnia Rodziny, który odbył się w naszej szkole w ostatnią sobotę maja. Uczniowie oraz Ich Rodziny, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Inni Pracownicy szkoły, spotkali się - jak w poprzednich latach, żeby spędzić  czas w miłej, przyjaznej atmosferze, a przy okazji jeszcze raz uświadomić sobie rolę domu i rodziny w życiu każdego z nas ...
Wagę, doniosłość tych wartości podkreśliły już na samym początku tego świątecznego dnia słowa Jana Pawła II, które wybrzmiały na naszej dużej sali gimnastycznej.
Jak co roku program Dnia Rodziny był niezwykle bogaty i różnorodny. Publiczność mogła obejrzeć występy wokalne, taneczne (indywidualne i zespołowe), gimnastyczne, akrobatyczne, recytatorskie oraz posłuchać gry na różnych instrumentach, m.in. na gitarze i kibordzie. Klasa 4 szkoły podstawowej zaprezentowała też  niezwykle barwną inscenizację "Ptasiego radia" J. Tuwima. W ciągu kilku godzin na scenie zaprezentowali się właściwie przedstawiciele wszystkich klas, począwszy od klas "O" do klas 3 gimnazjum.
Oprócz występów na dużej sali gimnastycznej sporo działo się też na boisku. Było malowanie szkła i twarzy (oczywiście różnymi farbami i przy użyciu odrębnych przyrządów:-), tworzenie oryginalnych broszek i bransoletek, bardzo widowiskowy pokaz doświadczeń chemicznych, konkurs na najsmaczniejsze i najefektowniejsze ciasto (dochód ze "sprzedaży", ponad 1100 zł, przekażemy na potrzeby zaprzyjaźnionego Domu Dziecka na Ukrainie) oraz konkurs plastyczny pod hasłem "Moja Rodzina".
Nauczyciele włefu zadbali o atrakcyjne zajęcia sportowe - oczywiście dla całych rodzin (bieg na trzech nogach, rzuty do celu, siatkówka), ale mniej chodziło tutaj o rywalizację, bardziej o dobrą zabawę.
W jednej z dolnych sal gimnastycznych przez kilka godzin trwał też bardzo emocjonujący Turniej tenisa stołowego, a chętni mogli wziąć udział w nauce tańca w sali lustrzanej.
Zważywszy na to, że kończył się miesiąc maryjny, a w naszej szkole kilka dni wcześniej odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej, nasi sobotni Goście mogli posłuchać utworu "I will follow her" w wykonaniu klasy 1b gimnazjum wraz z Jej Wychowawczynią (zwycięzcy plebiscytu publiczności na tymże festiwalu). Po Nich swoje możliwości wokalne zaprezentowali również nauczyciele w pieśni "Twoje Fiat".
Dzień Rodziny stał się też znakomitą okazją do podsumowania akcji"Grosz do grosza", w której mamy już 4500 złotych (oficjalny koniec 12 czerwca) i do podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do zgromadzenia tej kwoty.
Tradycyjnie był również grill, pyszne kiełbaski, kaszanka, a z myślą o Najmłodszych święcąca triumfy wata cukrowa. Na Milusińskich przez kilka godzin czekał też przed szkołą olbrzymi, przyciągający kolorami "dmuchawiec" - zjeżdżalnia. Śmiechu było co niemiara ...
Goście dopisali:-), pogoda też:-) Wszystko wskazuje więc na to, że tegoroczny Dzień Rodziny można uznać za BARDZO UDANY:-)
Jego przygotowanie i sprawna realizacja to efekt doborowej pracy zespołowej: Dyrekcji, wielu Nauczycieli i innych Pracowników szkoły oraz Uczniów i Ich Rodziców.
Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie mówimy serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ" i "do zobaczenia w przyszłym roku".

W dniach 1 - 3 czerwca 2015 roku klasy IV, V i VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami: p. Jolą Masłowską, p. Krzysztofem Wrzołkiem oraz p. Katarzyną Bednarczyk i opiekunami: p. Martyną Masłoń i p. Katarzyną Kaczyńską były na wycieczce w Biszczu-Żarach. Klasy zwiedziły Zamość, kaplicę św. Rocha oraz uczestniczyły w spływie galarami, nocnym rajdzie po lesie, miały również zajęcia w parku linowym. Wieczory upłynęły wycieczkowiczom przy ognisku lub na dyskotece. Pogoda dopisała. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni!

d sportu

 

 

 

 

 

 

W środę, 24 czerwca 2015 odbyło się uroczyste zakończenie roku klasy VI szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 Mszą Świętą, której oprawę w pełni przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Bednarczyk. Po mszy, wszystkich zgromadzonych: dyrekcję, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców zaproszono do sali fioletowej, gdzie odbyła się druga część zakończenia. Przemawiała Pani Dyrektor Anna Żak podsumowując trzy lata nauki uczniów klasy VI w naszej szkole oraz pani wychowawczyni, która z serca dziękowała swoim wychowankom za wspólnie spędzony czas, szczerze gratulowała im wyników i żegnała z żalem życząc powodzenia na kolejnym etapie edukacji. Następnie uczniowie otrzymali z rąk Księdza Dyrektora nagrody, po czym upominkami podziękowali dyrekcji i nauczycielom, a także własnym rodzicom wręczając im symbolicznego ananasa. Na koniec odbyła się część artystyczna czyli przedstawienie, w którym grali uczniowie klasy VI, z głębokim przesłaniem o miłości. Uroczystość zakończyła się wspólnym grillowaniem w ogródku szkolnym. Klaso VI! Będziemy Was miło wspominać!

W piątek, 26 czerwca 2015 o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II gimnazjum, a o godzinie 16.00 swoje zakończenie świętowały klasy 0-6 szkoły podstawowej. Obydwie uroczystości rozpoczęła Msza Święta, następnie na żółtej sali gimnastycznej odbyło się wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za udział w konkursach przedmiotowych, muzycznych, zawodach sportowych. Po tym, wszystkie klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa i życzyli młodzieży udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Początek strony