1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

orszakW poniedziałek 06.01.2014 roku odbył się w Warszawie, już po raz szósty, Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie orszak wyruszył o godzinie 12.00 z Placu Zamkowego, następnie przemaszerował na Plac Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.
Nasza szkoła wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu już po raz czwarty, stanowiąc najliczniejszą grupę uczestników ze wszystkich szkół. Łącznie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyło w tegorocznym orszaku 347 uczniów.
Ze szkoły podstawowej z klas 0 - 5 zaangażowanych było 108 uczniów. Maluszki z klas 0 - 3 szły przebrane za dwórki i rycerzy w Orszaku Zielonym Króla Melchiora, natomiast uczniowie klas 4 - 5 w Orszaku Niebieskim Króla Baltazara. Chór szkoły podstawowej czyli Serafinki wystąpił pod batutą p. Basi Jurczyk na Placu Zamkowym przed wyruszeniem orszaku w repertuarze kolędowym.
Uczniowie gimnazjum w liczbie 209 oraz 30 uczniów z klas szóstych szkoły podstawowej zaangażowanych było w działania organizacyjne. Grupka gimnazjalistów zajmowała się wydawaniem kolportowanych materiałów (korony, śpiewniki, naklejki, gazetki misyjne), natomiast liczna grupa pozostałych, podzielonych na 5 - 7 osobowe zespoły, pod czujnym okiem opiekunów, rozdawało te materiały tłumnie przybyłym na orszak Warszawiakom. Warto zaznaczyć, iż w tegorocznych uroczystościach w stolicy wzięło udział ok. 130 000 osób! Część gimnazjalistów grała również role Darowych (szli oni wraz z orszakiem niebieskim niosąc dary dla króla).
Wszyscy od godziny 10.30 do zakończenia uroczystości sumiennie wykonywali swoje zadania. Wolontariusze rozdali w tym roku 40 000 śpiewników, 51 000 koron, 80 000 naklejek oraz 20 000 gazetek misyjnych. Na szczęście w tym roku aura nam sprzyjała, świeciło słońce, a temperatura była iście niestyczniowa .
Podobnie jak w roku ubiegłym, w działaniach orszakowych wzięli udział obok uczniów naszej szkoły również nauczyciele i rodzice, którzy przygotowywali stroje, mansjony (w ostatnim mansjonie czyli stajence rolę Maryi i Józefa z dzieciątkiem odegrała nauczycielka szkoły podstawowej p. Ania Ziarno wraz ze swoim mężem i dzieckiem), tatusiowie grali rolę flagowych w Orszaku Niebieskim, jednym z Trzech Króli – Baltazarem był, podobnie jak w roku ubiegłym, tata naszych uczennic, część rodziców i nauczycieli stanowiła pomoc techniczną bądź pełniła bardzo ważną funkcję koordynowania całości jak p. Agnieszka Dyć (mama naszej uczennicy) z ramienia szkoły podstawowej oraz p. Michał Kucwaj (nauczyciel wychowania fizycznego) z ramienia gimnazjum.
Wspólne działania uczniów, nauczycieli i rodziców sprawiły, iż udział naszej szkoły w tegorocznym Orszaku Trzech Króli znowu okazał się wielkim sukcesem. Za całe to zaangażowanie, na wtorkowej modlitwie porannej Ksiądz Dyrektor podziękował wszystkim osobiście.

Początek strony