1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

orszakW środę 6 stycznia 2016, już po raz ósmy mieszkańcy Warszawy zebrali się na Placu Zamkowym, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Orszak Trzech Króli. Jest to święto upamiętniające ewangeliczne odkrycie przez Trzech Mędrców ze Wschodu najprawdziwszego Boga – Jezusa w ubogiej, niepozornej szopie czyli przedstawienie Jasełek w przestrzeni publicznej.

 Jak co roku, orszak wyruszył z Placu Zamkowego dokładnie w południe, przemaszerował następnie Krakowskim Przedmieściem do ulicy Królewskiej, by przejść ostatecznie na Plac Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym wspaniałym święcie. Uczniowie szkoły podstawowej klas I - V szli w orszaku niebieskim – afrykańskim i zielonym - azjatyckim przebrani za dwórki i rycerzy. Czterech gimnazjalistów z klasy IIIb wcieliło się w role darowych. Mama naszej uczennicy z klasy IIIa pani Kozik była autorką całej dekoracji stajenki. Pozostali gimnazjaliści natomiast oraz uczniowie klasy VI tradycyjnie już uczestniczyli w orszaku jako wolontariusze rozdając przybyłym Warszawiakom naklejki, korony i śpiewniki. Wzorem lat ubiegłych wystąpił również chór szkolny złożony z uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum pod batutą pani Barbary Jurczyk. Chór śpiewał kolędy pod pałacem prezydenckim tak pięknie, że na chwilę dołączyła się do nich ze śpiewem sama para prezydencka: pani Agata Kornhauser - Duda i pan Andrzej Duda.

Jak co roku Orszak Trzech Króli zgromadził w stolicy tłumy. Pomimo mroźnej pogody dzieci, młodzież, dorośli i starsi przeszli ulicami Warszawy śpiewając kolędy, słuchając słów Ewangelii, radując się w to wyjątkowe Święto Trzech Króli.

Początek strony