7b sztuka starozytnaJak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy? Tej pięknej opowieści wysłuchali uczniowie klasy 7B podczas wizyty w Galerii Sztuki Starożytnej. We wtorkowy poranek, chyba pierwszy w tym roku, tak mroźny dzień odwiedziliśmy ulubione przez wychowawcę Muzeum Narodowe. Zanim rozpoczęło się spotkanie z przewodnikiem zdążyliśmy obejrzeć i dotknąć ekspozycji poświęconej starożytnemu Egiptowi, zanurzyć dłonie w rzymskim basenie. Później w zaskakującej scenerii starożytnej Grecji wysłuchaliśmy wykładu i przypomnieliśmy sobie takie pojęcia jak: polis, demokracja ateńska, hoplita, sympozjon czy igrzyska olimpijskie.
7b w doskonałych humorach, już po wykładzie w Muzeum Narodowym. Spacerem po Nowym Świecie i w poszukiwaniu świątecznego nastroju. Deszcz prezentów spadających z nieba, pyszna gorąca czekolada z bitą śmietaną, fajne pogaduchy w doborowym towarzystwie, to niewątpliwie najlepsze zakończenie szkolnej wycieczki. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego mroźnego, ale uroczego dnia